مدیركل دفتر صنایع معدنی خواستار شد

ساماندهی صادرات محصولات فولادی

ساماندهی صادرات محصولات فولادی

فوری خرید: امروز (دوشنبه)، مدیرکل دفتر صنایع معدنی در نامه ای خطاب به مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات، ضمن عرضه فهرست واحدهای مجاز به صادرات این محصولات، خواهان ساماندهی صادرات محصولات مقاطع طویل فولادی و انجام اقدامات لازم شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سیف الله امیری در نامه ای به سعید عباسپور (مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات)، ضمن عرضه لیست واحدهای مجاز به صادرات محصولات فولادی (مقاطع طویل)، پیرو دو نامه در ۲۰ اردیبشهت ماه و سوم تیرماه سالجاری، با عرضه مشخصات اعلام شده و شناسه ملی واحدهایی که کف عرضه خویش را طی چهارماهه نخست سال جاری رعایت کرده اند، خواهان انجام اقدامات لازم برای فراهم آمدن امکان صادرات و ابلاغ به گمرک جمهوری اسلامی ایران شد.
وی در نامه خود تاکید کرده است که واحدهای معرفی شده به مدت سه ماه از امروز (اول شهریور ۱۴۰۰ ) نیازی به تایید دفتر صنایع معدنی در سامانه فرامرزی گمرک جمهوری اسلامی ایران (EPL) ندارند. همینطور لازم به توضیح است که باتوجه به تعطیلات غیرمنتظره کرونا از ( ۲۵ لغایت ۳۰ مردادماه)، گمرکات کشور با هماهنگی این دفتر، در تاریخ های مذکور مجوز خروج صادر کرده است.
بر مبنای فهرست اعلام شده توسط مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، اقدام برای این لیست برای مدت سه ماه از امروز اعتبار دارد و آن دسته از تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی که نام آنها به گمرک اعلام شده است، طبق روال در این دوره سه ماهه احتیاج به دریافت تیک صادراتی وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارند.
در حالیکه در لیست قبلی که در تیرماه ۱۴۰۰ منتشر گردید از ۱۰۲ واحد مجاز به صادرات مقاطع طویل فولادی نام برده شده بود، در لیست ارسالی جدید امروز، تنها نام ۱۸ واحد به چشم می خورد و براین اساس ۸۴ واحد از امکان صادرات بی بهره مانده اند.
آنطور که شنیده می شود، محدودیت تازه ای برای صادرات این محصولات بوجود آمده و دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، مجوز صادرات مقاطع طویل فولادی را به عرضه ۷۰ درصد از تولیدات شرکت ها در بورس کالا منوط کرده و شرکت هایی که طی چهار ماه نخست سالجاری، کف عرضه ۷۰ درصدی در بورس کالا را رعایت نکرده اند، از لیست شرکتهای مجاز به صادرات حذف شده اند.
منبع:

1400/06/01
21:11:51
5.0 / 5
760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید