سهم ۸۵ درصدی تهران از صادرات فرش

سهم ۸۵ درصدی تهران از صادرات فرش

به گزارش فوری خرید رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اظهار داشت که صادرات ۸۵ درصد فرش ساخته شده کشور از گمرکات این استان صورت می گیرد و بیشتر از ۴۵ هزار بافنده در سطح استان اشتغال مستقیم دارند.


یداله صادقی در گفتگو با ایسنا، از تولید بالغ بر ۱۵۷ هزارو ۶۰۰ متر مربع انواع فرش در تهران و شهرستان های استان شامل ورامین، فیروزکوه، ری و اسلامشهر، ملارد و بهارستان پارسال اطلاع داد.
وی کمبود مواد اولیه و سرمایه ثابت و درگردش با نرخ مناسب، نبود فرهنگ مصرف فرش دستباف در مقایسه با فرش ماشینی و محدودیت شدید بودجه ای بیمه قالیبافان از مشکلات عمده این هنر- صنعت عنوان نمود و بر ضرورت تبلیغ فرش های دستباف با قیمت مناسب توسط رسانه ها تصریح کرد.
رئیس سازمان صمت همینطور اظهار داشت: وجود واحدهای تکمیل و مرمت فرش و کارخانجات قالیشویی، پشم شویی و رنگرزی به همراه پتانسیل های تجاری در بازار بزرگ فرش تهران و مرکزیت در معاملات زنجیره تأمین فرش دستباف از مزیت های استان تهران است.
به قول وی تعداد ۱۹۴ جواز کارگاهی تولید و طراحی و مرمت فرش دستباف و ۱۷۹۱ گواهی نامه دوره آموزشی، تعداد ۱۰۵ پروانه قالیشویی، ۱۵پروانه چله دوانی ودارکشی و ۱۸۳۸ پروانه دررسته های فرش دستباف صادر گردیده است.
صادقی ضمن اشاره به فعالیت رسته های فرش در چارچوب اتحادیه ها و تعاونی ها اظهار نمود: در استان تعداد ۱۵۴ تعاونی بالغ بر ۱۴ هزار و ۷۷۰ نفر را زیر پوشش خود دارند که ضمن تأمین نیازهای شغلی از حقوق قانونی این صنف هم در مراجع مختلف دفاع می کنند.
منبع:

1400/06/07
13:31:15
5.0 / 5
700
تگهای خبر: بازار , بیمه , حقوق , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فوری خرید