جزییات اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان فرش

جزییات اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان فرش

فوری خرید: معاون امور تجاری و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از اختصاص تسهیلات با نرخ چهار درصد به فعالان و تولید کنندگان حوزه هنر صنعت فرش دستباف استان تهران آگاهی داد.


یحیی کیخا در گفتگو با ایسنا با اعلان اینکه این تسهیلات از طرف وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به این بخش اختصاص یافته، اظهار نمود: تسهیلات مشاغل خانگی پشتیبان به تولیدکنندگان پشتیبانی تعلق می گیرد که دارای مدرک فنی حرفه ای درجه یک در مربیگری در رشته های قالیبافی، گبه بافی، رنگرزی، طراحی فرش دستباف، نخ ریسی سنتی، رفوگری فرش هستند.
به گفته وی متقاضیان دریافت تسهیلات پشتیبان می توانند در تهران به اداره فرش سازمان و در شهرستان ها به ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان های تابعه مراجعه کنند.
معاون امور تجاری و توسعه تجارت خارجی سازمان در آخر اشاره کرد که هنر- صنعت فرش دستباف در تهران دارای ظرفیت های بالایی است و اظهار داشت: تلاش می شود در جهت پیشبرد این حوزه با همکاری و هم افزایی بیشتر سازمان ها و اتحادیه های دست اندرکار، مساعدت مضاعفی به تولید کنندگان صورت گیرد.
گفتنی است که طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران صادرات ۸۵ درصد فرش تولید شده کشور از گمرکات این استان صورت می گیرد، بیش از ۴۵ هزار بافنده در سطح استان اشتغال مستقیم دارند و سال قبل بیش از ۱۵۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع انواع فرش در تهران و شهرستان های استان شامل ورامین، فیروزکوه، ری و اسلامشهر، ملارد و بهارستان تولید شده است.1400/06/09
10:10:04
5.0 / 5
678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فوری خرید