وزیر اقتصاد:

نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی باید ۵۰ درصد افزایش یابد

نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی باید ۵۰ درصد افزایش یابد

به گزارش فوری خرید وزیر اقتصاد اظهار داشت: باید تلاش نماییم در چهار سال پیش رو نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی را 50 درصد رشد دهیم.به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، احسان خاندوزی اظهاردر جمع مدیران عالی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: باید تلاش نماییم در چهار سال پیش رو نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی را ۵۰ درصد رشد دهیم و دستیابی به این هدف نیز باید بوسیله «مالیات ستانی هوشمند و عادلانه» تحقق یابد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت تحقق اهداف و برنامه های بالادستی اصرار کرد و اضافه کرد: هدف گذاری اعلام شده توسط رییس جمهوری، میثاق تعهد سازمان امور مالیاتی با رییس جمهور، وزیر اقتصاد و مجلس شورای اسلامی است.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: ما هم از شیوه های مالیات ستانی ناکارآمد و سنتی و هم از شیوه های مالیات ستانی ناعادلانه که سبب اجحاف به گروه های مختلف اجتماعی می شود، لطمه دیده ایم.
وی با اشاره به اهمیت عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور بعنوان یک بازوی مهم درآمدزایی دولت در کنار سایر دستگاهها، تصریح کرد: بنده تعهد داده ام در مدت این ۴ سال تلاش نماییم نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی را ۵۰ درصد افزایش دهیم، اما با قید این که «مالیات ستانی هوشمند و عادلانه» باشد، چونکه در هر دو زمینه به شدت لطمه دیده ایم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: بنده بعنوان یک فرد که خاستگاهش دانشگاه است این را می گویم، الان دوران بحث های نظری نیست، چونکه به اندازه کافی به این مباحث نظری پرداخته شده است و الان باید تلاش نماییم از کلیات و نظریه ها بگذریم و در نظر داشته باشیم که این سالهای پیش رو سال های کار است.
خاندوزی اضافه کرد: انتظار می رود برنامه های اجرائی تحقق این اهداف طی سه روز در دو لایه برنامه های کوتاه مدت (تا اختتام سال ۱۴۰۰) و طولانی مدت (تا اختتام دولت) در نشستی با ریاست سازمان امور مالیاتی بررسی و نهایی شود.
وزیر اقتصاد در ادامه ابراز امیدواری کرد: باید این دوران آغازگر تحول در زمینه نظام مالیاتی و نه فقط مالیات ستانی و صرف وقت برای تامین درآمد باشد، بلکه تلاش نماییم حکمرانی مالیاتی کشور را بعنوان طرحی نو در اندازیم.
گفتنی است، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ابتدای این جلسه، گزارشی از آخرین وضعیت عملکردی و همین طور دستاوردهای نظام مالیاتی در زمینه های مختلف ارائه و در ادامه، با اهمیت ترین برنامه های نظام مالیاتی برای رسیدن به چشم انداز مطلوب نظام مالیاتی را برای حاضرین تبیین کرد.


منبع:

1400/06/10
11:32:27
5.0 / 5
614
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید