رحیمی مظفری:

چین، کره و آمریکا رمز ارز را ممنوع کرده اند

چین، کره و آمریکا رمز ارز را ممنوع کرده اند

فوری خرید: یک عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت که کشورهایی چون کره، آمریکا و چین بازار رمز ارز را در کشور خودشان ممنوع کرده اند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم سروستان در مجلس با اشاره به گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس درباب تبادل رمز ارزهای جهان در کشور عنوان کرد: امروز رمزارز با بهره گیری از برق یارانه ای تولید می شود و متاسفانه این مساله به ضرر مردم است. در شرایطی که شرکت های بزرگی که رسمی هم هستند بوسیله فروش محصولات رمز ارز به دست می آورند اما رمزارز آن در سامانه تزریق نمی گردد و هیچ کنترلی نسبت به آن وجود ندارد. این مساله حتی قابل رهگیری هم نمی باشد. چگونه می خواهیم این حوزه را در کشور کنترل کنیم؛ یعنی در کمترین زمان امکان این وجود دارد که این دارایی بدون هیچ ضابطه ای از کشور بیرون رود.
وی با اعلان اینکه کشورهایی همچون آمریکا، کره و چین رمز ارز را در کشور خود ممنوع کردند عنوان کرد: از تابستان گذشته تا کنون ما هنوز در وضعیت برق نرمال قرار نگرفته ایم و همین طور شاهد کاهش تولید خیلی از صنعت های ارز آور بودیم. یکی از دلیلهای عمده آن همین رمز ارزها می باشد. گرجستان چهار سال پیش صادر کننده برق بود اما امسال وارد کننده برق می باشد. امروز برخی در این عرصه به محلی برای ایجاد کسب وکار اشاره می کنند اما وقتی یک کارگاهی که صنعتی هم می باشد و ۸۰ کارگر در آن مشغول به کار بودند را تعطیل می کنند و فقط با دو نگهبان به استخراج رمز ارز می پردازند چگونه به موضوع کسب وکار می توان اشاره کرد؟
رحیمی مظفری بیان کرد: تولید یک بیتکوین حدود ۱۳ تا ۱۵ هزار دلار هزینه دارد اما متوسط فروش آن در یک سال اخیر تا سقف ۱۰۰ هزار دلار سودآور بوده، این سودها و این مبالغ به جیب چه کسانی رفته است؟ برای کشور ما عایدی نداشته، این حوزه یعنی رمزارز می تواند یکی را یک شبه ورشکست و یکی را یک شبه میلیاردر سازد.
او در آخر افزود: پیش تر در همین صحن تاکید کردم بورس سقوط می کند و خیلی از مردم را گرفتار مشکل خواهدنمود اما امروز می گویم رمزارز بدتر سبب متضرر شدن مردم می شود. وقتی ما در تولید برق مشکل داریم چگونه می خواهیم به این مساله ورود کنیم؟ اگر مقرر است زیر دوربین کشورهای تحریم کننده این رمز ارزها را تولید نماییم چگونه مقرر است از تحریم آنها عبور کنیم؟ گزارش کمیسیون گزارش سطح پایینی بود.




منبع:

1400/06/24
14:25:34
5.0 / 5
650
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید