رییس سازمان برنامه و بودجه:

ماموریت سازمان برنامه و بودجه اصلاح حرکت اقتصادیست

ماموریت سازمان برنامه و بودجه اصلاح حرکت اقتصادیست

فوری خرید: رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: سال ها هزینه های گزافی به کشور تحمیل شده است ولی دستاوردی نداشته است پس تمام تلاش ما تجدید نظر در ساختارها و برنامه محور بودن نظام بودجه ریزی کشور است.به گزارش فوری خرید به نقل از سازمان برنامه و بودجه، مراسم تودیع و معارفه خاکساری و نژادحسینی رؤسای سابق و جدید مرکز حراست سازمان با حضور مسعودمیرکاظمی اجرا شد.
میرکاظمی با اشاره به اهداف عالی سازمان برنامه و بودجه در خصوص اصلاح حرکت اقتصادی اظهار داشت: به شکلی در امتداد اصلاح حرکت اقتصادی باید تصمیم گیری شود که منویات مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی، سیاست ها در بخش های مختلف و اسناد بالادستی مر قانون باشد.
وی اشاره کرد: سال ها هزینه های گزافی به کشور تحمیل شده است ولی دستاوردی نداشته است پس تمام تلاش و اهداف ما تجدید نظر در ساختارها و برنامه محور بودن نظام بودجه ریزی کشور است که در این راستا همه بخش ها باید کمک کنند که وظایف مرکز حراست سازمان جهت هماهنگی و کمک، بسیار مهم ارزیابی می شود.
معاون رییس جمهور با تاکید براینکه ایران کشور فقیری نیست، اشاره کرد: استراتژی ما در سازمان برنامه و بودجه این است که سطح زندگی مردم بهبود پیدا کند هر چند نقش تحریم های ظالمانه دخیل است ولی موضوع اصلی نحوه مدیریت بوده است که عده ای روز به روز ثروتمند شده اند و در مقابل سطح فقر گسترش پیدا کرده است و قشر فقیر هر روز فقیرتر شده، پس چهره فقر در کشور باید از بین برود.
وی با اعلان اینکه پایین بودن درآمد خانوارها ما را رنج می دهد، اشاره کرد: در بعضی از شهرستان ها سطح درآمد خانوارها از سطح متوسط خیلی پایین است پس توزیع ناعادلانه ثروت و امکانات موجب این مهم شده است، و برای حل این ناهنجاری ها و بی عدالتی از همه دانشگاهیان، صاحبنظران و کارشناسان زبده سازمان برنامه بودجه استفاده خواهد شد تا شرایط مطلوب که مدنظر ماست حاصل شود.
میرکاظمی اضافه کرد: مرکز حراست سازمان برنامه و بودجه برای شناسایی نیروهای انقلابی جوان مؤمن، کارشناس، نخبه، شایسته و تحصیلکرده که دغدغه هایشان بهبود شرایط و عبور از مشکلات اقتصادیست می تواند کمک شایانی بکند پس برای ارتقای جوانان شایسته و معرفی آنها از هیچ کوششی دریغ نکند.
وی به وظیفه دیگر مرکز حراست سازمان برنامه و بودجه اشاره نمود، اظهار داشت: صیانت از کارمندان، برنامه محوری در پیش گیری از وقوع جرم و دارا بودن نظارت قوی، عالمانه و هوشمندانه و نه غرض ورزانه از سازمان و سازمانها و مراکز تابعه مدنظر باشد.
در این جلسه سید محسن نژادحسینی بعنوان رییس جدید مرکز حراست سازمان برنامه معرفی و از زحمات خاکساری در طول تصدی مسئولیت حراست سازمان برنامه تقدیر و تشکر شد.

1400/06/25
23:38:19
5.0 / 5
619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فوری خرید