ماراتن شش ماهه امارات برای توافق اقتصادی با ۸ کشور

ماراتن شش ماهه امارات برای توافق اقتصادی با ۸ کشور

وزیر تجاری امارات متحده عربی اعلام نمود این کشور به دنبال امضای توافق های اقتصادی با هشت کشور بوده و امیدوار است این مذاکرات ظرف مدت حداکثر یک سال نهایی شوند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، این کشور حاشیه خلیج فارس که یک قطب تجارت جهانی بشمار می رود ماه جاری اعلام نمود می خواهد روابط تجاری و اقتصادی با هند، انگلیس، ترکیه، کره جنوبی و سایرین را تحکیم کند.

ثانی الزیودی، وزیر تجاری امارات متحده عربی در مصاحبه آنلاین با رویترز اظهار نمود: ما امیدواریم که دستکم پنج مورد از این توافقها در مدت شش ماه تا یک سال نهایی شود. بدین سبب ما درباره یک کار سریع و مذاکرات سریع صحبت می نماییم.

امارات متحده عربی بصورت دو جانبه پیگیر توافقهای اقتصادی جامع با هشت کشور در حوزه تجارت، سرمایه گذاری مستقیم خارجی و بخشهایی مانند گردشگریست. سایر کشورهایی که امارات به دنبال عمیق کردن روابط تجاری با آنهاست شامل اتیوپی، اندونزی، کنیا و رژیم صهیونیستی هستند.

طبق اعلام دولت امارات، مجموع تجارت غیرنفتی سالانه امارات متحده عربی با این هشت کشور حدود ۷۰ میلیارد دلار در دوران قبل از شیوع همه گیری بوده است. مقامات اماراتی برآورد می کنند که بطور مثال تجارت با هند می تواند از سالانه ۴۰ میلیارد دلار قبل از شیوع ویروس کرونا به ۱۰۰ میلیارد دلار ظرف مدت پنج سال توافق اقتصادی افزایش پیدا کند.

تلاش امارات متحده عربی برای تقویت جایگاه خود بعنوان یک قطب اقتصادی خاورمیانه بعد از لطمه دیدن اقتصاد این کشور از همه گیری در سال قبل و رشد منفی آن صورت می گیرد.

الزیودی اظهار نمود: امارات به دنبال تحکیم اقتصاد خود است و بدون نام بردن از عربستان سعودی اظهار داشت: به آنچه سایرین در منطقه انجام می دهند توجهی نمی نماید. با این وجود اشاره کرد که رقابت اقتصادی میان کشورها امری طبیعی و سالم می باشد.

تمرکز باردیگر به اقتصاد بعد از بازبینی این کشور در سیاست خارجی و گامهایش برای ترمیم روابط با ترکیه و قطر صورت می گیرد. الزیودی اظهار داشت: امارات متحده عربی خواهان روابط اقتصادی و تجاری با این کشورها و همین طور ایران است.

بر اساس گزارش رویترز، الزیودی که در آمریکاست، اظهار داشت: درباره تعرفه های آمریکا برای واردات آلومینیوم و فولاد امارات متحده عربی با همتای آمریکایی خود گفت و گو کرده و امیدوار است این مساله حل شود.
1400/06/26
14:14:12
5.0 / 5
669
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید