صندوق توسعه ملی اعلام كرد؛

حمایت ۴۴ هزار میلیاردریالی صندوق توسعه ملی از گردشگری

حمایت ۴۴ هزار میلیاردریالی صندوق توسعه ملی از گردشگری

به گزارش فوری خرید از مجموع ۵۷۱ هزار میلیاردریال سپرده گذاری ریالی صورت گرفته توسط صندوق توسعه ملی، تا کنون ۴۴ هزار میلیاردریال به صنعت توریسم تخصیص یافته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از صندوق توسعه ملی، از مجموع ۵۷۱ هزار میلیاردریال سپرده گذاری ریالی صورت گرفته توسط صندوق توسعه ملی، تا کنون ۴۴ هزار میلیاردریال به صنعت توریسم تخصیص یافته است.
طبق تحقیقات به عمل آمده، به علت وجود درآمد های نفتی، توسعه‌ی صنعت توریسم در کشورهای نفت خیز به مراتب کمتر از کشورهای وارد کننده ی نفت می باشد؛ این در شرایطی است که ایران با داشتن تمدن دیرینه و مکان های توریستی بی نظیر و تنوع آب و هوایی، توانمندی بالایی در جذب گردشگر داشته و با عنایت به اتمام منابع نفتی در آینده ای نه چندان دور، این صنعت می تواند جایگزین مناسبی برای نفت شود و ارز مورد نیاز کشور را تأمین کند.
با توجه به این که یکی از اولویت های اعطای تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری راه اندازی و تأمین تجهیزات هتل، مراکز اقامتی، مراکز تفریحی و مجتمع های رفاهی و بین راهی می باشد، این صندوق با بیان این که محدودیتی در اعطای منابع به بخش گردشگری ندارد، حاضر به توسعه‌ی هر چه بیشتر این صنعت بخصوص در استانها و پشتیبانی از بخش خصوصی فعال در این بخش بوده و در صورت عرضه ی طرح های قابل قبول از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، منابع مالی مورد نیاز آنها را تأمین خواهد نمود.
همچنین این صندوق آمادگی دارد در صورت امکان بازپرداخت تسهیلات از محل درآمدهای ارزی، نسبت به تأمین مالی طرح های بخش گردشگری به صورت ارزی هم اقدام نماید.

1400/06/29
13:43:23
5.0 / 5
540
تگهای خبر: خصوصی , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید