نماینده مردم در مجلس خبر داد:

5 صنعت بزرگ دورود و ازنا در آستانه راه اندازی

5 صنعت بزرگ دورود و ازنا در آستانه راه اندازی

به گزارش فوری خرید لرستان نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: 5 صنعت بزرگ این دو شهرستان در آستانه راه اندازی است.


حسین گودرزی امروز ۳۱ شهریورماه، اظهار نمود: یکی از مسائل و مشکلات حادی که در دو شهرستان دورود و ازنا وجود داشته وجود صنایعی است که سال هاست بصورت راکد و نیمه فعال باقی مانده بودند.
وی اشاره کرد: مهم ترین آنها فولاد ازنا، صنایع غذایی گهر دورود، فارسیت، بهراد، خمیرمایه دورود است که برابر نظر کارشناسان چنانچه راه اندازی شوند بیش از ۴۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس اشاره کرد: یکی از کارهای که بعنوان تعهد پذیرفتم این بود که این صنایع راکد را به کمک مسئولین و با عنایت خدا فعال نماییم.
گودرزی با اعلان اینکه پرونده این پنج صنعت باز شده و درحال پیشرفت جهت راه اندازی هستند، افزود: برای صنعت فولاد ازنا ۱۵۰۰ نفر می تواند اشتغال مستقیم داشته باشد با سران سه قوه دیدار کرده و موضوع را شرح دادم و در یک ماه اخیر خدمت رییس جمهور رسیدم و با رییس قوه قضائیه و بانک عامل و دادستان تهران کار دنبال شده و کار در آستانه واگذاری است.
وی بیان کرد: صنایع غذایی گهر دورود که یکی از صنایع بزرگ است که ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر می تواند اشتغال بوجود آورد پرونده آن در یک سال اخیر بصورت پیوسته دنبال کرده و ارزیابی آن صورت گرفته و آماده واگذاری است.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس افزود: هلدینگ ها و صنایع غذایی معتبر کشور جلسه برگزار شده و با بانک جلساتی برگزار شده و آماده واگذاری است و کار را تا حصول نتیجه دنبال خواهیم کرد.
گودرزی عنوان کرد: شرکت فارسیت دورود یکی از شرکت های قدیمی شهرستان است که به دلایلی حدود ۱۲ سال پیش این صنعت فعال را راکد و متأسفانه از گردنه تولید خارج و متأسفانه سهام آنرا در فرابورس خرده فروش کردند.
وی اظهار نمود: یکی از مشکلاتی که داشتیم دنبال افرادی که سهام دارند رفتیم و حدود ۳۰ درصد سهام را افرادی که سهام عمده داشتند پیدا کردیم و در جلساتی در مجلس برگزار و در شورای تامین تعهداتی از آنها گرفته شد و چندین جلسه در شهرستان انجام شد هیات مدیره را تشکیل دادند و نیازمند مساعدت بخش قضایی بودند که ریاست قضایی شهرستان و فرماندار عنایت ویژه داشتند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس اشاره کرد: در آخرین جلسه متعهد شدند دیون آنها عقب بیفتد تا کار را شروع کنند و این صنعت بزرگ راه اندازی شود.
گودرزی اشاره کرد: صنعت بهراد نیز در ۱۲ سال با وجود این که تجهیز و آماده تولید بوده متوقف شده است که خوشبختانه از وزیر کار نامه گرفتیم و از سهام دار عمده آن که شستا و تامین اجتماعی است خواسته شده به ستاد اجرائی فرمان امام واگذار شود چون سهامدار عمده آن مجهول مالک بوده و ستاد اجرای پذیرفته است و معاون حقوقی آن مکاتباتی انجام داده و الان در دستگاه قضایی است.
وی افزود: آخرین صنعت بزرگ منطقه خمیرمایه است که ۱۲ سال است با وجود آمادگی کامل برای تولید متوقف شده که هلدینگ امید بانک سپه پای کار آمده و تجهیز کرده و آماده افتتاح است و مهرماه جذب نیرو می کند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس بیان کرد: علاوه بر این ها ۲۰ صنعت کوچک محلی نیز بوده که نیازمند تسهیلاتی بودند که در ستاد تسهیل استان درحال رفع مانع هستند.
گودرزی افزود: تا آن زمان که این صنایع بزرگ فعال نشوند از پای نخواهیم نشست و به زودی فعال خواهند شد.
منبع:

1400/06/31
12:15:03
5.0 / 5
852
تگهای خبر: بورس , حقوق , صنایع , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فوری خرید