دلار ۲۸ هزار تومانی باز هم سکه و طلا را گران کرد

دلار ۲۸ هزار تومانی باز هم سکه و طلا را گران کرد

طبق تحلیل نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، باتوجه به نوسانات محدود اونس جهانی و عدم تاثیرگذاری عامل تقاضا بر بازار سکه و طلای داخلی، تنها به جهت صعود نرخ ارز به کانال 28 هزار تومان، سکه و طلا هم به تبع آن، هفته را افزایشی به انتها رساند.


محمد کشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با روند یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار نمود: در این هفته تغییرات قیمت اونس جهانی طلا محدود به ۱۰ دلار شد و قیمت آن از ۱۷۳۵ دلار تا ۱۷۴۵ دلار در نوسان بود؛ بدین سبب محدوده اونس جهانی نه فقط تغییرات زیادی نداشت، بلکه از طرف دیگر عامل تقاضا نیر هیچ اثری در بازار نداشته است و رکودی بر بازار (که روزهای پایانی ماه صفر هم بر آن بی تاثیر نیست) حاکم است.
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اشاره کرد: بر این اساس بیشترین عامل موثر بر افزایش قیمت سکه و طلا در این هفته، افزایش نرخ ارز بود که بعنوان شاخص قیمت سکه و طلا از کانال ۲۷ هزار تومان به کانال ۲۸ هزار تومان صعود پیدا کرد و همین موضوع سبب شد که قیمت ها را در بازار سکه و طلا تحت تاثیر عمده قرار دهد.

قیمت سکه بعد از ۴۰ روز مجدد به ۱۲ میلیون تومان بازگشت
این مقام صنفی در ارتباط با تغییرات قیمت ها در آخرین معاملات هفته نسبت به ابتدای هفته، اعلام نمود: طی هفته اخیر هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۲۸۰ هزار تومان افزایش به ۱۲ میلیون تومان رسید و سکه تمام قدیم نیز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی در آخر هفته به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. نیم سکه نیز بعد از افزایش قیمت ها به شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومان صعود قیمت داشته و بدین ترتیب نسبت به ابتدای هفته ۱۵۰ هزار تومان گران تر شده است. ربع سکه با کاهش ۱۳۰ هزار تومانی به سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسیده است و سکه های یک گرمی نیز با افزایش ۸۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته، دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت دارد.
وی ادامه داد: همین طور قیمت هر مثقال طلا آب شده (۱۷ عیار) طی یک هفته اخیر ۸۵ هزار تومان بالا رفته و با عبور از مرز پنج میلیون تومان به پنج میلیون و ۵۵ هزار تومان رسیده است. در نهایت هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان دادوستد شده و براین اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به نسبت ابتدای هفته با افزایش ۲۳ هزار تومانی روبه رو شده است.
کشتی آرای اشاره کرد: حباب سکه نیز باتوجه به افزایش قیمت ها در این هفته از ۴۲۰ هزار تومان به ۵۲۰ هزار تومان بالا رفته است. در مجموع فعلا بازار تحت تاثیر تحولات قیمت ارز بوده و هست.1400/07/10
09:14:37
5.0 / 5
893
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فوری خرید