سفارش های رئیسی به رئیس جدید بانک مرکزی

سفارش های رئیسی به رئیس جدید بانک مرکزی

به گزارش فوری خرید جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و در این نشست علی صالح آبادی که از جانب وزیر امور اقتصادی و دارایی بعنوان رئیس جدید بانک مرکزی معرفی شده بود، از دولت رای اعتماد گرفت.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رئیس جمهور بعد از انتخاب رئیس کل جدید بانک مرکزی با تاکید بر این که نقش بانک مرکزی درحفظ ارزش پول ملی و کنترل تورم بسیار اساسی است، اظهار داشت: بانک مرکزی باید به صورت جدی بر عملکرد بانکها نظارت دقیق و نه نظارت سفارش ای داشته باشد.
رئیسی رمز موفقیت در عرصه اقتصاد را سلامت در نظام اقتصادی دانست و اظهار داشت: امکانات و پول زیادی در اختیار بانک مرکزی قرار دارد که اگر بر آن نظارت نباشد، اساسا مشکل آفرین خواهد بود. این که در هر فسادی اقتصادی ردی از بانک و شبکه بانکی به چشم می خورد، گواه آن است که در سیستم بانکی کشور اشکالاتی وجود دارد.
رئیس جمهور از رئیس کل بانک مرکزی خواست با نظارت جدی و دقیق بر سیستم بانکی کشور، حفظ منافع ملت را اساس کار خود قرار دهد و به خاطر هیچ منفعتی در مقابل منفعت ملت، کشور، ارزش پول ملی و منافع اساسی کوتاه نیایید.
رئیسی ضمن اشاره به این که یکی از وعده های دولت هماهنگی تیم اقتصادی بوده است، اظهار داشت: الحمدلله هماهنگی خوبی بین تیم اقتصادی دولت بوجود آمده است و شاید فلسفه این که رئیس کل بانک مرکزی را وزیر اقتصاد معرفی می کند، همین ضرورت هماهنگی تیم اقتصادی دولت می باشد.
رئیسی با اشاره به اینکه قبلاً هم اعلام کردم و در این نشست هم تاکید می کنم که مسئولیت ایجاد هماهنگی در تیم اقتصادی دولت بر عهده معاون اول قرار دارد، اظهار داشت: مجموعه تیم اقتصادی دولت باید برای برون رفت از مشکلات کنونی اقتصادی، با معاون اول هماهنگ باشند.
رئیس جمهور اظهار داشت: همواره تاکید کرده ام که لازم است با استفاده از نظرات همه کارشناسان و صاحبنظران اقتصادی فارغ از نگاه سیاسی آنها، و با هماهنگی همه جانبه ان شاء الله تصمیمات محکم و مؤثری برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور گرفته شود.
منبع:

1400/07/14
15:13:17
5.0 / 5
431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید