طلا به مرز ۱۸۰۰ دلار بازگشت

طلا به مرز ۱۸۰۰ دلار بازگشت

به گزارش فوری خرید قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تأثیر افت بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا اندکی افزایش پیدا کرد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۰ دلار و ۱۳ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۲ دلار رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۷۹۸ دلار و ۸۰ سنت بسته شد.

بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به پایینترین حد دو هفته اخیر ایستاد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کم کرد. عاملی که از رشد قیمت طلا پشتیبانی کرد، شاخص دلار بود که ۰.۱ درصد افت کرد. دلار ضعیفتر طلا را برای دارندگان ارزهای دیگر ارزانتر می کند.

نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت ای بی سی بولیون اظهار داشت: ما شاهد خرید بیشتری در بازار طلا هستیم و این امر تا حدودی به علت انتظار برای قیمتهای بالاتر است.

سرمایه گذاران منتظر نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا در روز جاری و نشست بانک مرکزی آمریکا در سوم نوامبر هستند. بانک مرکزی ژاپن سیاست پولی تسهیلی خویش را حفظ و پیش بینی نمود تورم حداقل به مدت دو سال آینده پایین هدف این بانک مرکزی خواهد ماند.

بر اساس گزارش رویترز، شورای جهانی طلا اعلام نمود تقاضا برای این فلز پرارزش در سه ماهه سوم کاهش پیدا کرد و به پایینترین حد از سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ رسید. مجموع تقاضا برای طلا در فاصله ژوییه تا سپتامبر ۸۳۱ تن بود که در مقایسه با ۸۹۴.۴ تن در سال ۲۰۲۰ و ۱۰۸۴.۹ تن در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ کاهش داشت. این آمار ادامه تأثیر پاندمی کرونا را نشان داد. با این وجود شورای جهانی طلا انتظار دارد تقاضای فیزیکی در هند در سه ماهه چهارم قویتر شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۴ دلار و پنج سنت ایستاد. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۱۰۱۱ دلار و ۶۷ سنت بودو. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۱۹۷۴ دلار و ۹۰ سنت بود.
1400/08/06
20:31:14
5.0 / 5
630
تگهای خبر: بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید