انتقال جنین آزمایشگاهی به رحم مادر با محصول ایران ساخت امکان پذیر شد

انتقال جنین آزمایشگاهی به رحم مادر با محصول ایران ساخت امکان پذیر شد

به گزارش فوری خرید یک شرکت دانش بنیان محصولی تولید کرده که وظیفه آن انتقال جنین آزمایشگاهی به رحم مادر است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، محسن خدادادی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: مهندسین این شرکت قبل از آغاز طراحی کاتتر رادا، مدت زیادی را صرف بررسی و ارزیابی کاتترهای انتقال جنین موجود در بازار کرده و با تحلیل قطعات کاتترهای خارجی موجود در بازار، نقاط قوت و ضعف هر یک از این کاتترها را استخراج کردند.
وی افزود: این محصول بیشتر در عمل لقاح خارج از رحم مورد استفاده قرار می گیرد و زوج های نابارور به طرق مختلف می توانند صاحب فرزند شوند. معمولاً افرادی که بقیه روش ها برایشان جواب نمی دهد، مجبور هستند از این عمل استفاده کنند. کاتتر انتقال جنین رادا محصولی برای انتقال جنین آزمایشگاهی به داخل بدن مادر است.
خدادی اضافه کرد: پس از اینکه تخمک از مادر گرفته و کارهایی بر روی آن انجام می شود و لقاح در آزمایشگاه صورت می گیرد، به واسطه این محصول، جنین به داخل بدن مادر انتقال پیدا می کند.
وی خاطرنشان کرد: این عمل تقریباً ۳۰ سال است که در ایران انجام می شود و در طول این سال ها محصول انتقال جنین از کشورهایی مانند آمریکا، فرانسه و آلمان وارد کشور می شد. حتی یکسری برندهای هندی هم وارد بازار شدند، اما چون این محصول حساسیت بالایی دارد، نتوانستند موفق شوند و از بازار حذف شدند و هیچ مشابه ایرانی پیش از آن نبوده و ما تنها تولیدکننده این محصول هستیم.
مدیرعامل این شرکت تصریح کرد: استانداردهایی که این محصول گرفته، کاملاً همان استاندارهایی است که نمونه های آمریکایی و اروپایی ملزم بودند آنرا پاس کنند و مهم ترین استانداردی که این محصول باید داشته باشد، توانسته در پژوهشگاه رویان با موفقیت پشت سر بگذارد؛ ازاین رو این محصول از لحاظ کیفیتی و خواص شیمی و فیزیکی کاملاً دارای تمام استانداردهای جهانی است و اقبالی که بازار به این محصول نشان داده، این مورد را تأیید می کند.
خدادادی افزود: کاتتر انتقال جنین رادا از جنبه قیمتی به واسطه آنکه در ایران تولید می شود و تمام این محصول بومی سازی شده، قیمت پایین تری نسبت به نمونه های خارجی خود دارد. این محصول به صورت مستقیم ۱۵ نفر را مشغول فعالیت نموده و به صورت غیرمستقیم در حدود ۱۵۰ را پوشش داده است. شروع این محصول با ۳ نفر از دانشجویان دانشگاه امام خمینی قزوین، دانشجوی دکترای دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه خواجه نصیر بوده که به صورت یک استارت آپ پیشرفت کرده و هم اکنون به یک شرکت بزرگ تبدیل گشته است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی خاطرنشان کرد: این محصول با ورود کمتر از یک سال در بازار ایران توانسته بیشتر از ۳۵ درصد این بازار را پوشش دهد و پیشگیری از خروج ارز داشته باشد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فضای کسب وکاری استارت آپ ها را رونق داده است، اضافه کرد: این مجموعه با در نظر گرفتن امتیازها برای شرکتهای دانش بنیان به پیشرفت و توسعه این شرکت ها کمک کرده است.
منبع:

1400/08/24
21:02:52
5.0 / 5
683
تگهای خبر: بازار , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید