نانوداروی ایرانی برای پیشگیری و درمان بیماری های دامی

نانوداروی ایرانی برای پیشگیری و درمان بیماری های دامی

به گزارش فوری خرید تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان داروی تزریقی نانویی حاوی نانوامولسیون A+D۳+E را به تولید رساندند که در پیشگیری و درمان بیماری های دامی مؤثر است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دکتر مهدی ناصری، مسئول فنی و مدیر تحقیق و توسعه یکی از شرکتهای دانش بنیان فعال در عرصه تولید داروهای دامی یکی از محصولات این شرکت را نانوداروی تزریقی حاوی نانوامولسیون A+D۳+E دانست که دارای سه ویتامین مختلف است و افزود: ذرات موجود در این داروی تزریقی به محدودیت نانومتری رسیده و زمان اثرگذاری آن هم به شدت افزایش پیدا کرده، به صورتی که با یک مرتبه تزریق زمان طولانی تری اثر دارو باقی می ماند.
وی با اشاره به اینکه این دارو دو سال پیش تولید و به بازار عرضه شده است، اظهار نمود: این ویتامین ها، محلول در چربی هستند و ما توانسته ایم با فرمولاسیون نانویی این ویتامین ها را به صورت محلول در آب تولید نماییم که با کاهش دما مشکل انعقاد پیش نمی آید.
به گفته این مقام مسؤول با استفاده از نوعی پلیمر، این فرمولاسیون بگونه ای طراحی شده که بعد از تزریق به سرعت تأثیر روی دام شروع می شود و دوام طولانی تری هم خواهد داشت. از این ویتامین ها هم برای پیشگیری و هم درمان میتوان بهره برد.
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت، این شرکت را یکی از بزرگترین تولیدکنندگان داروهای تزریقی دامی کشور توصیف کرد و خاطرنشان کرد: این شرکت در سال ۱۳۶۷ تاسیس شده و هم اکنون متخصصان حوزه های مختلف نظیر داروسازی، شیمی، مهندسی صنایع و دامپزشکی در این شرکت مشغول به کار هستند. ما در بخش داروهای تزریقی با تولید بیشتر از ۸۰ محصول، حدودا ۵۰ درصد سهم بازار را در اختیار داریم.
به نقل از ستاد نانو، ناصری تصریح کرد: از میان این ۸۰ محصول، ۲۰ محصول به صورت منحصر به فرد تنها در یکی از شرکتهای داروسازی تولید می شود. ما انواع آنتی بیوتیک های پودر و مایع، ویتامین ها، مواد معدنی، هورمون ها، داروهای ضدحساسیت و ضد التهاب، داروهای ضدانگل، بی حس کننده و آب مقطر را تولید می نماییم. ۸ محصول ازجمله همین داروی نانوامولسیون بعنوان محصولات دانش بنیان پذیرفته شده است.
این دانش آموخته دکتری رشته دامپزشکی افزود: با تدابیر مدیریتی اتخاذ شده ما توانسته ایم وابستگی فرمولاسیونی به خارج از کشور را رفع نماییم، به صورتی که صد در صد فرمولاسیون ها در واحد تحقیق و توسعه خود شرکت انجام می شود. می خواهیم امسال ۲۱ محصول جدید را به سبد محصولات خود اضافه نماییم. صادرات ما از سال ۱۳۹۴ شروع شده است و می خواهیم این روند را ادامه دهیم.1400/08/30
11:44:43
5.0 / 5
435
تگهای خبر: بازار , تخصص , صادرات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید