سازمان حمایت اعلام كرد؛

مواد غذایی و لوازم یدکی در صدر قاچاق

مواد غذایی و لوازم یدکی در صدر قاچاق

طبق اعلام سازمان حمایت، در هفت ماه سال جاری، بیشترین قاچاق در ارتباط با مواد غذایی، لوازم یدکی و لاستیک، کالاهای مبحث تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق، کامپیوتر و قطعات آن و لوازم خانگی بود.به گزارش فوری خرید به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، علیرضا رستمی اظهار نمود: از آغاز سالجاری تا آخر مهرماه، ۳۰۰ هزار و ۴۵۱ مورد بازرسی برای مقابله با عرضه، نگهداری و فروش کالاهای قاچاق در سطح کشور انجام شده است.
وی اضافه کرد: در نتیجه این بازرسیها طی مدت یاد شده، ۵ هزار و ۱۳۸ پرونده قاچاق به ارزش بیشتر از ۱۶ هزار میلیاردریال تشکیل شده است.
مدیرکل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالاهای سرمایه ای سازمان حمایت ضمن اشاره به این که تمام پرونده های متخلفین بعد از تحقیقات تکمیلی، جهت تعیین تکلیف در اختیار تعزیرات حکومتی استان ها قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: تحقق قانون مبارزه با قاچاق کالا مستلزم اراده جدی، هماهنگی و همکاری متولیان و مسؤلان امر مبارزه با قاچاق است.
به گفته رستمی، بیشترین کالای قاچاق کشف شده در هفت ماهه سال جاری، مواد غذایی و خوراکی، لوازم یدکی و لاستیک، کالاهای مبحث تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق، کامپیوتر و قطعات آن و لوازم خانگی بوده است.
وی ضمن تاکید بر این که همه سازمان های مسئول در مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطابق قانون باید همکاری شایسته ای با هم داشته باشند تا پیگیری ها به نتیجه برسد، تصریح کرد: کنترل و رصد واردات و صادرات کالا با هوشیاری هرچه بیشتر، علاوه بر تشدید نظارت های مستمر و هدفمند، می تواند مسیر را برای فعالیت مطلوب تر تولیدکنندگان و بازرگانان فراهم آورد.
مدیرکل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالاهای سرمایه ای سازمان حمایت در ادامه با اشاره به اینکه تلاش جدی صورت می گیرد تا شکایات ثبت شده در زمان قانونی آن رسیدگی شود، اعلام نمود: در هفت ماهه سال جاری ۱۲۱ هزار و ۸۷۰ فقره گزارش و شکایات مردمی شامل حقیقی یا حقوقی از تخلفات واحدهای صنفی و غیرصنفی برپایه نوع تماس به صورت حضوری، تلفنی، کتبی و سامانه ۱۲۴ ستادهای خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها دریافت و بررسی شده است.
رستمی ضمن اشاره به روند کاهش ۸ درصدی تعداد شکایت ثبت شده در هفت ماهه سالجاری نسبت به سال قبل خاطرنشان کرد: سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ۱۲۴ مستقر در سازمانهای صمت استانها به صورت شبانه روزی تمام وقت آماده دریافت و رسیدگی فوری به شکایات شهروندان در زمینه تخلفات اقتصادی در سرتاسر کشور است که در این راستا کارشناسان و بازرسان ضمن دریافت سریع شکایت ضمن پیگیری آنها نتایج اقدامات انجام شده را در اسرع وقت در سامانه درج می کنند. همینطور شهروندان قادر خواهند بود با دریافت کد پیگیری از نتیجه شکایت خود در حداقل زمان ممکن آگاه شوند.


منبع:

1400/09/01
23:03:53
5.0 / 5
592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فوری خرید