گزارش فوری خرید؛

یارانه معیشتی آذرماه ساعت ۲۴ قابل برداشت است

یارانه معیشتی آذرماه ساعت ۲۴ قابل برداشت است

فوری خرید: در حالی مقرر است ساعت 24 امشب یارانه معیشتی آذرماه 1400 به حساب سرپرستان خانوراها واریز شود که مردم همچنان منتظر اعلام و اجرای وعده معاون اقتصادی رییس جمهور هستند.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، در حالی یک سوم از آذر ماه گذشته و طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها مقرر است امشب ساعت ۲۴ یارانه معیشتی آذرماه ۱۴۰۰ به حساب سرپرستان خانوراها واریز شود که این سوال مطرح است آیا صحبت های محسن رضایی که وعده داده بود در آذرماه خبر خوبی به گوش هموطنان می رسد وعده ای پوچ است یا این که محقق خواهد شد.
معاون اقتصادی رییس جمهور اوایل آبان ماه در حاشیه جلسه مشترک با کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه دولت در حوزه بهبود معیشت مردم و پیشرفت اقتصادی برنامه ریزی مشخصی دارد، اظهار داشته بود: برای کنترل گرانی ها، ستاد تنظیم بازار شکل گرفته و الان در همه استانها مستقر شده است و برای جبران هزینه هایی که به زندگی مردم تحمیل شده نیز برنامه ریزی هایی انجام شده است و امیدوار هستم دراین زمینه در آذرماه، خبرهای خوشحال کننده ای برای مردم داشته باشیم.
از آن زمان تا به امروز در رسانه های مختلف گمانه زنی ها درباب این خبر خوب گسترش یافته است. بیشتر گمانه زنی ها به این مساله بازمی گردد که دولت در نظر دارد با اعطای کمکی از جنس یارانه و یا کارت رفاهی به بهبود معیشت اقشار دهک های ضعیف جامعه کمک نماید. چونکه از مدت ها قبل سید ابراهیم رئیسی وعده داده است که به ۵ دهک اول جامعه کارت رفاهی پرداخت می شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.
برآوردهای صورت گرفته پیش بینی می کند که منظور دولت از ۵ دهک اول هدف کارت اعتباری معیشتی خانوار همین ۴۲ میلیون نفر باشند. البته دولت به حدود ۳۴ میلیون نفر یارانه ۱۰۰ هزار تومانی پرداخت کرد. همین طور در آذر پارینه مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را پرداخت کرد. در آن زمان هفت میلیون خانوار مشمول این طرح حمایتی شدند. به هر حال ساعت ۲۴ امشب یارانه معیشتی قابل برداشت است و تا حالا خبر قطعی از این وعده محسن رضایی منتشر نشده و معین نیست که دقیقاً دولت مقرر است در آذرماه چه اقدامی را برای بهبود معیشت مردم انجام دهد لازم است یادآوری نماییم که فقط ۲۰ روز تا اختتام آذرماه فرصت باقی است و مردم روی این وعده مسئولان دولت سیزدهم حساب بازکرده اند.


منبع:

1400/09/11
14:34:52
5.0 / 5
636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید