رکود بازار و تاخت و تاز دلالان خودرو

رکود بازار و تاخت و تاز دلالان خودرو

به گزارش فوری خرید باوجود این که طی یک هفته اخیر بازار خودرو در قیمت محصولات پرتیراژ ثابت و در بعضی خودرو ها حتی کاهش قیمت (به ویژه در محصولات ایران خودرو) دیده می شود اما همچنان تاخت و تاز دلالان در این بازار مشهود است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بررسی بازار امروز (دوشنبه/ ۲۹ آذرماه) و مقایسه آن نسبت به یک هفته گذشته نشان داده است که در بعضی محصولات علاوه بر این که ثبات قیمت حفظ شده است، در بعضی از انواع خودرو ها بخصوص محصولات گروه ایران خودرو کاهش قیمت هم بوجود آمده است؛ با این وجود اما همچنان ردپای دلالان و قیمت گذاری های دلخواهانه قیمت خودرو ها مشهود است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران اعتقاد دارد که حتی اگر قیمت ها در معاملات رسمی پایین بیاد و بازار روند نزولی داشته باشد؛ اما همچنان دلالان و دارندگان خودرو که گرداننده اصلی بازار هستند، از موضع خود کوتاه نمی آیند و حتی در بازار بی مشتری هم همچنان، در جهت کاهش قیمت ها اقدام نمی کنند؛ چونکه آنها دوست ندارند دارایی خویش را ارزان بفروشند.
بررسی و مقایسه بازار خودرو طی یک هفته اخیر نشان داده است که قیمت محصولات پرتیراژ گروه صنعتی ایران خودرو در بعضی خودرو ها کاهش یک تا چهار میلیون تومانی و در خودرو پژو پارس کاهش ۱۳ میلیون تومانی را تجربه کرده اند. قیمت برخی محصولات این گروه خودرویی صنعتی طی این مدت از ثبات نسبی برخوردار بوده است اما قیمت برخی دیگر از محصولات سه تا ۹ میلیون تومان و همینطور هایما S۷ توربو ۱۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده اند.
در محصولات گروه خودروسازی سایپا هم در بعضی محصولات ثبات قیمت حفظ شده و برخی دیگر دو تا ۷ میلیون تومان گران تر شده اند.
قیمت انواع پرتیراژهای خودروسازان در هفته گذشته و امروز (دوشنبه) در جدول زیر آمده است:1400/09/29
19:00:03
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فوری خرید