در هفته ای كه گذشت رخ داد

دست کشیدن سکه و طلا از جهش و رشد آرام و جزئی قیمت ها

دست کشیدن سکه و طلا از جهش و رشد آرام و جزئی قیمت ها

فوری خرید: بعد از شکستن رکورد قیمت انواع سکه و مصنوعات طلا در هفته های گذشته، این هفته بازار از جهش قیمت دور مانده و هم مسیر با رشد آرام بهای اونس جهانی طلا و نوسانات محدود نرخ ارز در داخل، با نوسانات جزئی افزایشی روبرو شده است.


طبق اعلام روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران به ایسنا، بهای طلا و سکه بعد از رکوردشکنی قیمت ها در هفته های گذشته، در طول یک هفته اخیر با حداقل نوسانات روبه رو شده است. این هفته، قیمت طلا و سکه متاثر از رشد آرام اونس جهانی طلا و نوسان نرخ ارز در بازار داخلی، با رشد جزئی توام بود.
در هفته ای که گذشت، با رشد سویه اومیکرون و نگرانی ها نسبت به رشد جهش ویروس کرونا، هر اونس طلا تقویت شده و هشت دلار افزایش پیدا کرد.
بر این اساس، طی یک هفته اخیر هر مثقال طلای ۱۷ عیار که مبنای معاملات طلا قرار می گیرد، ۵۱ هزار تومان افزایش قیمت داشته و در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) پنج میلیون و ۶۳۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
همین طور هر گرم طلای ۱۸ عیار در آخرین معاملات هفته، یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شده است که نسبت به ابتدای هفته ۱۲ هزار تومان بالا رفته است.
بازار سکه نیز در طول یک هفته گذشته، روندی آرام با شیب ملایم افزایشی داشت؛ هر قطعه سکه تمام طرح جدید با رشد ۵۰ هزار تومانی قیمت نسبت به ابتدای هفته، در آخرین معاملات پایانی هفته به ۱۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده و سکه طرح قدیم نیز با رشد ۱۰۰ هزار تومانی هفته را با بهای ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به انتها رسانده است.
در مقابل اما حباب سکه در این هفته نسبت به هفته ی قبل از آن، با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی روبه رو شده و به ۳۲۰ هزار تومان رسیده است؛ این مساله نشان دهنده کاهش تقاضا در بازار بوده است.
نیم سکه و ربع سکه نیز هر یک در این هفته ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و به ترتیب در آخر معاملات هفتگی به شش میلیون و ۸۵۰ هزار تومان (نیم سکه) و سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومان (ربع سکه) رسیده اند.
سکه های گرمی اما در طول یک هفته اخیر ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته و نهایتاً در آخر هفته دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رسیده است.
منبع:

1400/10/03
18:48:55
5.0 / 5
578
تگهای خبر: بازار , تجربه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فوری خرید