زارعی:

ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران از لزوم های اجتناب ناپذیر است

ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران از لزوم های اجتناب ناپذیر است

به گزارش فوری خرید نماینده ساری و میاندورود خواهان ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران شد و اظهار داشت: ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران با عنایت به بازار بزرگ کشورهای همسایه جزء لزوم های اجتناب ناپذیر است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، منصورعلی زارعی کیاپی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به دولت و مجلس اظهار نمود: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف ارز ترجیحی بخصوص در بحث نهاده ها پیشنهاد داده شد که دولت و مجلس باید دقت داشته باشند که باعث تضعیف تولید بخصوص تأمین زنجیره غذایی داخل کشور نشود؛ چون که دیگر وقت آزمایش و خطا نیست، اگر اتفاق نادرستی در این حوزه رخ دهد شما در پیشگاه ملت پاسخگو خواهید بود و برای جبران آن راه دشواری را باید طی کنید.
نماینده مردم ساری و میاندورود مطرح کرد: ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران با عنایت به بازار بزرگ کشورهای همسایه جزء لزوم های اجتناب ناپذیر است. این که در گذشته این مناطق عملکرد خوبی نداشته و دولت و مجلس گذشته وظایف خویش را انجام نداده اند نباید باعث حذف این مناطق گردد. مجلس انقلابی باید با تصویب قوانین و نظارت جلوی تخلفات و سو استفاده ها را در این حوزه بگیرد. صورت مسئله را پاک کردن کمک به حل مسئله نیست و همکاران گرامی در تصویب منطقه آزاد مازندران تردیدی نکنند.
وی ادامه داد: مشکلات صادرات مرکبات استان مازندران حل نگردید و ده ها هزار تن در دست باغداران و بازرگانان مانده است، چرا دولت زمینه تسهیل صادرات را فراهم نمی کند؟
زارعی تصریح کرد: دولت موظف است پیوست عدالت ورزی را در همه بخش ها بخصوص حقوق و دستمرد و همسان سازی دایمی بازنشستگان عملیاتی نماید. دولت در نخستین فرصت باید لایحه ساماندهی مشاغل در دستگاه ها را به مجلس عرضه ندهد. چندین میلیون نیروی شرکتی در مراکز سراسر کشور مشغول هستند و بی عدالتی در دستمزد وجود دارد و این افراد امنیتی شغلی ندارند و دولت در این حوزه حرکت کندی دارد.
منبع:

1400/10/07
22:14:57
5.0 / 5
482
تگهای خبر: بازار , حقوق , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فوری خرید