۵ شرط ستاد کرونا برای فعالیت ۹ گروه شغلی

۵ شرط ستاد کرونا برای فعالیت ۹ گروه شغلی

به گزارش فوری خرید اتاق اصناف ایران اطلاعیه ای با مبحث ۵ شرط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای فعالیت ۹ رسته شغلی صادر کرد.


به گزراش ایسنا، بنابر این اطلاعیه و به باعث مصوبه نودمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا (یکم آبان ۱۴۰۰) و با هدف ایجاد هماهنگی در اجرای موثر طرح مدیریت هوشمند بیماری کووید ۱۹ در بستر سکوی بیماری های همه گیر (سامانه امید)، فعالیت واحدهای صنفی و مشاغل زیر که میزبان مشتری در محل هستند، مشروط به رعایت ۵ شرط ذیل شد.
۱- مراتب تزریق دو دوز واکسن صاحبان مشاغل، کارفرمایان، کارکنان، مشتریان مربوط و هم قرار نداشتن آنان در دوره قرنطینه و درمان بیماری کرونا، در سامانه «امید» مندرج باشد:
– مراکز سرو غذا در محل از قبیل: رستوران، چایخانه، قهوه خانه، کافی شاپ، فست فود
– تالارپذیرائی و باغ تالار
– استادیوم های ورزشی، باشگاه های ورزشی سرپوشیده، استخرهای شنای سرپوشیده، پارک های تفریحی آبی، شهربازی و مراکز تفریحی (مسقف)
– پاساژ، فروشگاه های زنجیره ای
– کلیه مراکز اقامتی از قبیل هتل، متل، مسافرخانه، بوم گردی
– تورهای گردشگری
– بانکها و مؤسسات خدمات مالی، کارگزاری های بورس
– دفاتر پیشخوان دولت، پلیس +۱۰، دفاتر خدمات تلفن همراه، دفاتر عرضه خدمات قضایی و مراکز مشابه
– سالن های سینما، تئاتر و موسیقی
۲- دریافت QR کد از سامانه و نصب آن در مدخل ورودی کلیه واحدها و فعالیت های صنفی، به نحوی که توسط خدمت گیرنده قابل رویت و اسکن باشد، الزامی است. تشکل های صنفی مربوط موظفند علاوه بر پیگیری این موضوع، بر چگونگی کنترل برخط تزریق واکسن و در وضعیت قرنطینه و بیمار نبودن مراجعان و مشتریان از راه سامانه، توسط متصدیان واحدها و فعالیت های صنفی نظارت کنند.
۳- خدمت گیرندگان موظفند QR پروفایل شهروندی خویش را از سامانه دریافت و در تلفن همراه خود ذخیره و پیش از ورود به محل واحدها و فعالیت های صنفی، آنرا به متصدیان مربوط ارائه کنند.
۴- خدمت گیرندگانی که مراتب تزریق واکسن به آنها در سامانه ثبت نشده و یا در وضعیت قرنطینه و تحت درمان بیماری کرونا باشند، نمیتوانند در محل واحدها و فعالیت های صنفی حضور داشته باشند.
۵- اتاق های اصناف و سایر تشکلهای صنفی حسب مورد موظفند ضمن نظارت مؤثر بر چگونگی رعایت الزامات مربوط در حوزه عملکرد واحدها و فعالیت های صنفی، نسبت به آن دسته از واحدها و فعالیت های صنفی ذیربط، که الزامات مقرر را نقض کرده اند، به ترتیب زیر و در قالب ساز و کارهای اجرایی تعیین شده اقدام کنند:
*مرحله اول: ارسال اخطار کتبی پلمب به واحد و فعالیت صنفی متخلف و درج آن در سامانه.
*مرحله دوم: درخواست مسدود شدن پوز بانکی واحد و فعالیت صنفی متخلف به مدت دو هفته از راه سامانه.
*مرحله سوم: پلمب ۳۱ روزه واحد و فعالیت صنفی متخلف و درج گزارش آن در سامانه.
تبصره: در صورت رعایت الزامات مربوط و تأئید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نسبت به رفع پلمب و مسدودیت پوز بانکی ظرف ۷۲ساعت اقدام می شود.
منبع:

1400/10/13
09:43:32
5.0 / 5
852
تگهای خبر: بورس , خدمات , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید