تحقق ۷۹ درصدی کشاورزی قراردادی در خوزستان

تحقق ۷۹ درصدی کشاورزی قراردادی در خوزستان

به گزارش فوری خرید خوزستان مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به تحقق 79 درصدی کشاورزی قراردادی در خوزستان اظهار داشت: بیش از 83 هزار هکتار کشت قراردادی انواع محصولات در استان خوزستان اجرا شده است.سید عبدالرضا احمدی در جلسه ستاد بیمه کشاورزی استان با اشاره به تحقق ۷۹ درصدی کشاورزی قراردادی در خوزستان اظهار نمود: تا حالا در سطح ۶۶ هزار و ۵۵۸ هکتار گندم آبی با ۳ هزار و ۵۷۷ کشاورز در ۱۹ شهرستان قرارداد منعقد شده است. ۵۰ درصد کشت قراردادی کشور در استان خوزستان صورت گرفته و در این راستا ۲۸ هزار و ۵۴۹ تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه توزیع شده است.

وی اضافه کرد: در سال قبل کل کود فسفات توزیع شده حدود ۶ هزار و ۶۰۰ تن بود که این میزان امسال به ۲۲ هزار تن رسیده است.

احمدی اشاره کرد: همین طور ۳ هزار و ۵۰۰ تن کود پتاسه در سال قبل توزیع شد که امسال به بالای ۱۴ هزار تن رسیده و نشان دهنده نقش مهم کشاورزی قراردادی است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود: در قالب کلزای آبی نیز تا حالا ۵ هزار و ۱۷۰هکتار بصورت کشت قراردادی انجام و تسهیلات جهت کود، سم و بذر در اختیار کشاورزان قرار داده شده است.

به گزارش فوری خرید به نقل از جهاد کشاورزی خوزستان، وی به کشت جدید آفتابگردان اشاره و اشاره کرد: تا حالا ۵۰۰ هکتار کشت قراردادی گیاه افتابگردان با رقم اصلاح شده شمس صورت گرفته است.

احمدی به کشت قراردادی بیش از ۱۱هزار هکتاری چغندرقند اشاره نمود و اظهار داشت: ۹۰ درصد کشت قراردادی محصولات تحت پوشش بیمه قرار گرفته که کمترین سطح بیمه مربوط به چغندرقند است که همیشه با خسارت کمتری روبرو بوده است.

وی به طرح جهش تولید دیم در سطح ۴۲ هزار هکتار برای انواع محصولات شامل گندم، جو، کلزا و علوفه اشاره نمود و اضافه کرد: نزدیک به ۳۹ هزار هکتار آن تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با تاکید بر این که خوزستان بالاترین پوشش بیمه در کشور را به خود مختص کرده است، بیان کرد: ۹۰ درصد سطح کشت شده در استان بیمه شده است.

احمدی اشاره کرد: در کشاورزی قراردادی بیمه از طرف دولت پرداخت و در جهش تولید به ازای هر هکتار ۲۵ هزار تومان بوسیله ستاد اجرائی فرمان امام پول به حساب صندوق بیمه واریز می شود.

منبع:

1400/10/15
20:48:23
5.0 / 5
892
تگهای خبر: بیمه , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید