انتقاد زاهدی از افزایش مالیات در استان کرمان

انتقاد زاهدی از افزایش مالیات در استان کرمان

فوری خرید: نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه سال آینده افزایش درآمد مالیاتی در استان کرمان را به میزان ۱۲۸/۵ درصد پیشبینی کرده که سبب فشار زیاد مالیاتی به اصناف، تولیدکنندگان و صنایع این استان می شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، محمد مهدی زاهدی در جلسه علنی امروز در تذکری شفاهی با تشکر از مردم برای حضور در دومین سالگرد شهادت شهید سردار سلیمانی اظهار داشت: مردم با اجرای برنامه های مختلف در دومین سالگرد شهادت سردار دل ها، حاج قاسم سلیمانی نشان دادند که هر چند ظاهر فیزیکی سردار سلیمانی بین ما نیست اما روح و منش او بین ما وجود دارد. ان شاءالله راه و روش و تفکر حاج قاسم در همه مسئولان کشور و ما خادمان ملت باشد.
وی خطاب به سازمان برنامه و بودجه، سازمان مالیاتی، کمیسیون های تلفیق و اقتصادی و هیات رییسه و رئیس مجلس اظهار داشت: در ۶ سال قبل متوسط رشد درآمدهای مالیاتی استان کرمان حدود ۳۲ درصد و میزان آن در سال ۱۴۰۰، حدود ۹ هزار میلیارد تومان بود؛ پس چرا این میزان درآمد به ناگهان برای سال ۱۴۰۱ حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان یعنی افزایش ۱۲۸/۵ درصدی داشته است؟
نماینده کرمان افزود: این مورد سبب فشار زیاد مالیاتی به اصناف، تولیدکنندگان و صنایع استان خواهد شد، آنها نگرانی و نارضایتی خویش را اعلام نموده اند به صورتی که اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و صنایع بزرگ و کوچک استان کرمان همه معترض هستند. برای پیشگیری از تبعات این پیشنهاد در لایحه بودجه کمیسیون های اقتصادی و تلفیق بودجه با همراهی سازمان برنامه و بودجه نسبت به اصلاح واقع بینانه درآمد مالیاتی استان کرمان در قانون بودجه ۱۴۰۱ اقدام گردد.
زاهدی افزود: طبق لایحه بودجه مقرر است مازاد درآمد مالیاتی به صندوق عدالت و پیشرفت استان واریز شود اما مگر با این مبلغ ابرکهکشانی، اضافه درآمدی برای استان حاصل می شود که به حساب صندوق واریز شود؟ بعد چه طور انتظار دارید عدالت اجتماعی و توازن منطقه ای در استان برقرار شود؟ ان شاءالله این تذکر جدی گرفته شود.
او در آخر در تذکر پیگیری اظهار داشت: هر ساله در استان کرمان بخصوص در شرق و جنوب استان شاهد سیلاب های مخرب هستیم. انتظار می رود دولت مطالعه دقیق کارشناسی برای مهار سیلاب ها انجام داده و نسبت به جبران خسارت به فوریت اقدام نماید.1400/10/21
16:02:33
5.0 / 5
861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فوری خرید