وزیر دادگستری خبر داد؛

کاهش قیمت کالاها با درج قیمت تولید کننده

کاهش قیمت کالاها با درج قیمت تولید کننده

مشهد ـ وزیر دادگستری اظهار داشت: با ثبت قیمت تولید کننده بر روی محصولات قیمت خیلی از کالاها کاهش خواهد یافت.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، امین حسین رحیمی در کارگروه تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک خراسان رضوی با اشاره به اینکه با ثبت قیمت تولید کننده بر روی محصول قیمت خیلی از کالاها کاهش خواهد یافت، اظهار نمود: قبل از این قیمت مصرف کننده بر روی کالا درج می شد اما زین پس قیمت تولید کننده بر روی کالا درج می شود و ملاک مالیات نیز قرار می گیرد.
وی، مهم ترین کارکرد این کار جلوگیری از درج قیمت های غیر واقعی بر روی کالا بیان کرد و افزود: قبل از این فروشندگان بزرگ با تولیدکنندگان توافق می کردند و قیمت کالا بصورت غیر واقعی درج می شد و فروشندگان نیز با تخفیف زیاد کالا را عرضه می کردند که همان تخفیف آنها هم قیمت زیاد حساب می شد.
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه درج قیمت تولید کننده روی کالا مانع توافق فروشندگان بزرگ و تولیدکنندگان برای درج قیمت غیرواقعی می شود، افزود: با ثبت قیمت تولید کننده بر روی کالا، خیلی از کالاها ارزان تر از قیمت فعلی خواهد بود.
وی اضافه کرد: سامانه ای برای شکایت مردم در این خصوص طراحی و راه اندازی می شود تا نیاز به مراجعه حضوری نباشد.
رحیمی با اشاره به اینکه درج نکردن قیمت توسط تولید کننده و فروش با بیش از ۳۰ درصد سود، تخلف است و با این تخلفات برخورد جدی می شود، اشاره کرد: ستاد تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک، نظارت بر خرده فروشان را به خود اصناف، اتاق اصناف و اتحادیه ها سپرده شود و نظارت جهاد کشاورزی، بسیج اصناف و وزارت صنعت باید قبل از خرده فروشی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه قبول داریم میزان جریمه تخلفات بازدارنده نمی باشد، اظهار داشت: اخیرأ جریمه های تخلفات صنفی را با فاکتورهای تورم به روز کرده ایم که پس از طی مراحل نهایی، منتشر می شود.
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه گران فروشی زمانی رخ می دهد که قیمت گذاری برمبنای ضوابط و انصاف صورت نمی گیرد، متذکر شد: باید برای پیش گیری از وقوع تخلف تلاش نماییم.
وی بیان کرد: از شروع دولت سیزدهم کوشش برای این بوده که اقدامات تأثیرگذاری در تنظیم بازار و و معیشت مردم صورت گیرد و دراین زمینه، مدیریت و تنظیم بازار یکی از دغدغه ها است.

1400/11/09
23:22:37
5.0 / 5
659
تگهای خبر: بازار , فروش , كالا , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید