مقام مسئول سازمان امور مالیاتی:

برای ۲ و سه دهم میلیون دستگاه کارتخوان پرونده مالیاتی تشکیل شد

برای ۲ و سه دهم میلیون دستگاه کارتخوان پرونده مالیاتی تشکیل شد

به گزارش فوری خرید رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی از اتصال ۲ میلیون و ۳۲۷ هزار دستگاه کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی تا تاریخ ۱۸ بهمن ماه اطلاع داد.به گزارش فوری خرید به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمد برزگری با اشاره به اینکه بر مبنای ماده ۱۱) قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، کلیه مالکان دستگاههای کارتخوان بانکی یا درگاه های پرداخت الکترونیک ملزم به اتصال دستگاههای در اختیار به پرونده مالیاتی هستند، تصریح کرد: کلیه اشخاص دارای ابزار پرداخت های بانکی می توانند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir لیست تمامی دستگاههای کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیک خویش را مشاهده نموده و نسبت به الصاق آنها به پرونده مالیاتی قبلی یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام نمایند.
وی عنوان کرد: بدیهی است تمامی دستگاههای کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیک که متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، غیرفعال خواهند شد.
رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به این مطلب که قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب نیمه دوم سال ۱۳۹۸، در ابتدا پیشبینی شده بود که ظرف مدت ۱۵ ماه اجرایی شود و نهایتا سه ماه هم برای صورتحساب الکترونیکی به آن افزوده شد، با این وجود در دولت قبل اجرایی نشد.
وی با تاکید بر این که این قانون یک پروژه عظیم و در ابعاد ملی است، اظهار داشت: هم اکنون دولت و مجلس بر سر اجرای هر چه سریع تر این قانون اجماع دارند و در قالب این قانون و با مهیا شدن همه زیرساختها و همکاری همه بخش های متولی، مقرر است اطلاعات تمامی معاملات تجاری شامل خرد و کلان، به صورت برخط برای سازمان امور مالیاتی ارسال شود.
برزگری با اشاره به اینکه این طرح عظیم نباید تحت الشعاع اظهارات و برآوردهای غیر دقیق شود، ابراز امیدواری کرد با تغییرات مدیریتی که در سازمان امور مالیاتی صورت گرفته، در نیمه اول سال ۱۴۰۱ حداقل بخشی از مؤدیان برای اجرای این قانون فراخوان شوند.
رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان سازمان امور مالیاتی کشور افزود: طی ماه های اخیر، همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی کشور برای نظم بخشی به دستگاههای کارتخوان بانکی شدت گرفته است. البته از حدود ۱۳ میلیون دستگاه پوزی که در کشور وجود دارد قرار نیست همه مؤدی مالیاتی باشند.
وی در مورد آخرین آمار اتصال دستگاههای کارتخوان بانکی به پرونده مالیاتی هم اظهار داشت: تا تاریخ ۱۸ بهمن ماه، مالکان حدود ۲ میلیون و ۳۲۷ هزار پوز درخواست اتصال به پرونده مالیاتی داده اند؛ همینطور درخواست غیرفعال شدن ۲ میلیون و ۲۴۳ هزار کارتخوان هم ثبت شده است.
برزگری بیان داشت: همینطور تابحال ۲۰۳ هزار مؤدی جدید از محل اتصال دستگاههای کارتخوان بانکی، پرونده مالیاتی تشکیل داده اند و بر مبنای آخرین آمار دریافتی از بانک مرکزی، تعداد کل ابزار پرداخت های فعال در کشور بالغ بر ۱۳ میلیون است که متعلق به حدود ۶ میلیون و ۱۵۹ هزار نفر شخص حقیقی و ۸۷ هزار نفر شخص حقوقی می باشد که به تفکیک ۱۲ میلیون و ۲۵۵ هزار ابزار پرداخت برای اشخاص حقیقی و ۷۴۰ هزار ابزار پرداخت برای اشخاص حقوقی می باشد.


منبع:

1400/11/24
11:29:11
5.0 / 5
797
تگهای خبر: حقوق , خدمات , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید