۴ پروژه برای رونق اقتصاد مناطق شورپسند

۴ پروژه برای رونق اقتصاد مناطق شورپسند

فوری خرید: چهار پروژه در کشور برای رونق اقتصاد مناطق شورپسند درحال اجراست؛ شورورزی یعنی کسب درآمد از مناطق شوری که به علت خاک و آب و هوای نامساعد رونق اقتصادی ندارند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، ایجاد توازن بین محافظت از محیط زیست و رشد اقتصادی، همچون موضوعات چالش برانگیز و دشوار مطرح در دنیا است که با اجرای طرح ها و پروژه های معروف به شورورزی به آنها پاسخ می دهند. یکی از برنامه های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم ورود به این عرصه با اجرای ۴ پروژه ملی است.
پروژه هایی چون «کشت علوفه شورپسند»، «پرورش ماهی با زه آب»، «زراعت چوب از گیاهان شورپسند» و «پرورش ۲ هزار راس گوسفند در مناطق شورپسند»؛ چهار برنامه ملی است که در کشور به اجرا درخواهد آمد تا با عملیاتی شدن آنها تاب آوری ملی ارتقا یابد و اشتغال پایدار در این مناطق ایجاد شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، مهندسی شورورزی هم راهبردی سازگار با محیط زیست به حساب می آید و هم می تواند باعث بهبود معیارهای زیست محیطی هم شود. بنابراین با کمک این فناوری، مقرر است تحولات قابل توجهی در حوزه رونق اقتصادی مناطق مدنظر ایجاد شود.
با عنایت به وفور منابع آب و خاک شور، غنا و تنوع ژنتیکی مطلوب گیاهان شورزی و زیرساخت های مناسب تحقیقاتی در کشور، در صورت سرمایه گذاری مناسب، توجه لازم و حمایت و همکاری نهادهای ذیربط، مهندسی شورورزی همچون زمینه هایی است که کشور ایران می تواند در سطح جهانی در آن به صورت جدی پیش قدم باشد.1400/11/28
11:21:59
5.0 / 5
552
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید