معاون وزیر راه:

قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال تا آخر ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد

قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال تا آخر ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد

به گزارش فوری خرید مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از بهره برداری از باند رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال تا آخر ۱۴۰۱ اطلاع داد.خیرالله خادمی در جمع خبرنگاران در انتها بازدید امروز جمعه ۲۹ بهمن رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، سید مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور از قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال اظهار نمود: سر تا سر قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال، عملیات اجرایی به صورت فعال در جریان است.
وی اضافه کرد: نزدیک به ۲ هزار نیروی انسانی در ۷۰ جبهه کاری در ۱۶ کیلومتر قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال فعالند؛ پروژه با روند خوبی درحال اجراست.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خاطرنشان کرد: برنامه ای که امروز با حضور این ۴ مسئول ارشد اجرایی کشور تدوین شد، این است که سهم نقدینگی وزارت راه و شهرسازی بعنوان دولت و بنیاد مستضعفان بعنوان سرمایه گذار به سبکی تدوین شود که تا آخر ۱۴۰۱ بتوانیم از یک باند قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال بهره برداری نماییم.
وی افزود: ازاین رو وضعیت بهره برداری از آزادراه تهران-شمال به این صورت است که ساخت قطعه یک آن به اتمام رسیده و درحال بهره برداری است و می تواند در ادامه آن تا آخر ۱۴۰۱ در پل زنگوله در استان مازندران شاهد افتتاح قطعه ۲ این آزادراه به صورت ۴ خطه باشیم به این صورت که باند رفت قطعه ۲ آزادراه برای مسیر جنوب به شمال و جاده قدیم چالوس-کرج هم برای باند برگشت مورد بهره برداری قرار گیرد. با این حساب مردم می توانند در سرتاسر مسیر ۵۵ کیلومتری قطعات یک و ۲ آزادراه تهران-شمال به صورت ۴ خطه، ایمن و بدون گره ترافیکی تردد داشته باشند.


منبع:

1400/11/29
22:45:07
5.0 / 5
633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فوری خرید