وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد؛

تصویب بخشنامه کالاهای ته لنجی و ملوانی در کمیسیون اقتصادی دولت

تصویب بخشنامه کالاهای ته لنجی و ملوانی در کمیسیون اقتصادی دولت

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تصویب بخشنامه ای برای کالاهای ته لنجی و ملوانی اظهار داشت: امید است گشایش خوبی در زمینه معیشت مرزنشینان خصوصاً در استانهای جنوبی صورت بگیرد.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی شامگاه جمعه در آخر سفر نیم روزه خود به استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یکی از دغدغه های مهم دولت مسئله کاهش ماندگاری و رسوب کالاها در گمرکات کشور، سرعت رسیدن کالاها به دست مردم و کاهش هزینه تمام شده کالاها در بازارهای اقتصادیست.
وی اضافه کرد: با اهمیت ترین مبدأ واردات کالاهای اساسی خصوصاً غلات بندر امام خمینی (ره) بود که لازم شد باتوجه به هفته های پایانی اسفند ماه رسیدگی ویژه ای در این خصوص صورت بگیرد و گزارش ویژه ای را برای دولت آماده نماییم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: بازدیدی که امروز از مجموعه گمرکی و بندری امام خمینی (ره) صورت گرفت، نشان داد که تلاش بسیار خوبی صورت گرفته و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل با وجود این که ۲۸ درصد افزایش ورودی کالاهای اساسی داشتیم ولی ۲۲ درصد کاهش رسوب کالاهای اساسی در بندر محقق شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: بیش از دو میلیون تُن کالاهای اساسی در بندر امام گرفتار رسوب و ماندگاری شده که نیازمند انجام چند اقدام فوری و آنی است که در دو ماه آتی شاهد کاهش سریع این میزان رسوب کالا باشیم.
وی اظهار داشت: دستوراتی درباره برخی کالاهای رسوبی ایرادی استاندارد در بندر امام صادر شده تا مشکل حل و فصل شود؛ همین طور درباره فرایندی که موجب این رسوب کالا شده پیشنهاداتی آماده شده که فردا در جلسه با وزرای صنعت، کشاورزی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و دیگر مسئولان کشوری ارائه می دهم و امیدواریم که به زودی شاهد تصویب این تدابیر از طرف هیئت دولت باشیم.
خاندوزی اضافه کرد: پیشنهادی از طرف استاندار خوزستان و معاون هماهنگی امور اقتصادی برای تخصیص قسمتی از درآمدهای گمرک به این استان مطرح و مقرر شده تا در یک کارگروه ویژه مورد بررسی قرار بگیرد؛ حتما نیازمند این هستیم که استان هایی همچون خوزستان که نقش جدی در تولید و درآمد ملی کشور و در زمینه تجاری و ترانزیتی کشور دارند، به شکل ویژه تری مورد توجه قرار بگیرند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: همچون پیشنهادات همین افزایش درآمدهای استان است که همراه با پیشنهادات دیگر استان و نمایندگان مجلس و مجموعه این تدابیر کمک نماید تا در ماه های آتی شاهد بهبود شرایط اقتصادی باشیم.
وی اظهار نمود: یکی از نکات مورد توجه از نظر رییس جمهور ساماندهی و حل و فصل سریع مشکل کالاهای ملوانی و ته لنجی است که استانهای جنوبی کشور بسیار با آن درگیر هستند؛ بابت ساماندهی این مسئله مطالبات مختلفی از طرف مرزنشینان وجود داشت و رییس جمهور برای این مورد دستور ویژه ای داده تا معیشت مرزنشینان تقویت شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: دو هفته قبل در کمیسیون اقتصادی دولت بخشنامه ای را برای کالاهای ته لنجی و ملوانی مصوب کردیم که امیدواریم هفته آتی در جلسه هیئت وزیران مطرح و تصویب شود تا فروردین سال آینده گشایش خوبی در زمینه معیشت مرزنشینان خصوصاً در استانهای جنوبی صورت بگیرد.
به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، صادق خلیلیان استاندار خوزستان، رضا فتوحی امور اقتصادی استاندار خوزستان، محسن کاویانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، غلامرضا بلوطی میرزا ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز، قاسم ساعدی نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس و عبدالله ایزدپناه نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس همراه وزیر اقتصاد کشور در این سفره نیم روزه بودند.

1400/12/08
11:39:04
5.0 / 5
711
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید