تقاضای جدید ترامپ از جنرال موتورز

تقاضای جدید ترامپ از جنرال موتورز

فوری خرید: دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا، از جنرال موتورز درخواست كرده كه فكری به حال بازگشایی كارخانه اوهایو كند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، چند ماه پیش بود كه جنرال موتورز بعنوان یكی از بزرگترین خودروسازان ایالات متحده آمریكا، یكی از اصلی ترین كارخانه های خود واقع در ایالت اوهایوی آمریكا را تعطیل كرد و خط تولید محصولات خودرا در آن متوقف كرد.
همان زمان هم تعطیلی این كارخانه جنجال و سر و صدای زیادی را به راه انداخت و دونالد ترامپ با انتشار خبر تعطیلی چند كارخانه جنرال موتورز در داخل و خارج از خاك آمریكا و به تبع آن بیكاری هزاران نیروی انسانی و كارگری كه در آنها مشغول به كار بودند، به شدت عصبانی شده و با انتشار پیامی در صفحه كاربری خود در توئیتر، به شدت از این اقدام خودروساز آمریكایی انتقاد كرده است.
وی پیش تر در توییتی نوشته بود: ما چندسال پیش جنرال موتورز را از خطر ورشكستگی و بحران های اقتصادی و مالی رهانیدیم و حالا این تعطیلی كارخانه و افزایش بیكاری كارگران آمریكایی جواب خوبی های ما به آنهاست.
ایشان سپس پیام خود همین طور از حذف اختصاص یارانه، تسهیلات و سوبسیدهای كمكی دولت به جنرال موتورز سخن گفته است كه بگفته تحلیلگران و كارشناسان فعال در صنعت خودروسازی، مشخص نیست كه منظور ترامپ دقیقاً از چه یارانه و تسهیلاتی بوده است.
طبق گزارش رویترز، حالا بنظر می رسد كه ترامپ باری دیگر در توئیت خود از جنرال موتورز درخواست كرده كه هرچه سریع تر فكری به حال ماجرای تعطیلی كارخانه خود در اوهایو كرده و راهكاری را برای بازگشایی و شروع فعالیت آن بیندیشد.1397/12/27
22:36:29
5.0 / 5
5309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فوری خرید