افتتاح نخستین کارخانه تولید خودروی الکتریکی در اندونزی

افتتاح نخستین کارخانه تولید خودروی الکتریکی در اندونزی

به گزارش فوری خرید گروه خودروسازی هیوندای امروز چهارشنبه یک کارخانه خودروسازی جدید راه اندازی نمود که نخستین خودروی الکتریکی مونتاژشده بومی اندونزی را تولید خواهد نمود و بخشی از هدف جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی برای توسعه زنجیره تأمین کامل خودرو های الکتریکی با استفاده از منابع معدنی این کشور است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، جوکو ویدودو در افتتاحیه کارخانه در روز چهارشنبه اظهار داشت: دولت مشوق هایی را عرضه می دهد و برای افزایش سرمایه گذاری توسعه خودرو های الکتریکی، تشریفات اداری را حذف کرده است؛ ما باید نقش مهمی در زنجیره تأمین جهانی خودرو های الکتریکی داشته باشیم.
ویدودو اظهار نمود: کشور ما منابع معدنی بسیاری دارد که میتوان از آن برای توسعه خودرو های الکتریکی استفاده نمود. اندونزی یک تولیدکننده عمده سنگ معدن نیکل است که یک ماده مهم برای باتری های خودرو های الکتریکی است.
جوکو گفته است: این کشور همینطور کبالت تولید می کند که برای باتری ها استفاده می شود و دارای ذخایر زیادی از سنگ معدن بوکسیت و مس است که می تواند برای تولید خودرو های الکتریکی استفاده گردد. توسعه صنایع پایین دستی منابع طبیعی اندونزی یکی از اهداف کلیدی اقتصادی جوکو برای جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد شغل بوده است.
وی ادامه داد: تمام خودرو های الکتریکی تولیدشده در اندونزی تا سال ۲۰۲۴ از باتری های ساخت داخل و سایر اجزای کلیدی استفاده می نمایند.
منبع:

1400/12/25
19:03:51
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فوری خرید