طلا در سراشیبی سقوط

طلا در سراشیبی سقوط

فوری خرید: قیمت طلا امروز چهارشنبه با عنایت به پیشرفت مذاکرات صلح روسیه و اوکراین کاسته شده و تقاضای شمش بعنوان پناهگاه امن را پایین آورده است که نزدیک به پایین ترین سطح یک ماهه خود در جلسه قبل به حساب می آید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا با ۴.۵ درصد افزایش به ۱۹۲۴ دلار و ۵۰ سنت رسید و بهای هر اونس طلای آمریکا با ۰.۲۳ درصد افزایش به ۱۹۲۵ دلار و ۵۰ سنت رسید. این به روز رسانی قیمت در ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه به وقت شرقی است.
این فلز گرانبها در روز سه شنبه ۱.۸ درصد سقوط کرد و به پایین ترین حد خود از ۲۸ فوریه رسید که ۱۸۸۹ دلار و ۴۵ سنت معامله شد.
روسیه قول داد که عملیات نظامی در اطراف کی یف و یک شهر دیگر را کم کند اما ایالات متحده اخطار داد که این تهدید آخر نیافته است چونکه اوکراین پیشنهاد اتخاذ وضعیت بی طرف را به نشانه پیشرفت در مذاکرات رو در رو عرضه کرد.
شاخص دلار در جلسه قبل به پایین ترین حد بیشتر از یک هفته اخیر سقوط کرد و طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان کرد. بازدهی معیار ۱۰ ساله ایالات متحده هم از بالاترین حد در سه سال قبل کاهش پیدا کرد و بازدهی پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کم کرد.
دارایی های بزرگ ترین صندوق قابل معامله با پشتوانه طلا در جهان، روز سه شنبه با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۰۹۱.۴۴ تن رسید.
وزارت دارایی ژاپن اعلام نمود: ژاپن در واکنش به تجاوزات این کشور به اوکراین، ارسال طلا به روسیه را ممنوع خواهد نمود.
به گزارش رویترز، در بازار فلزات پرارزش دیگر، هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۴.۷۱ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۸۳ دلار و ۹۵ سنت رسید.
پالادیوم ۰.۴ درصد افزوده شد و به ۲۱۵۷ دلار و ۷۲ سنت رسید و در آخرین جلسه به ۲۰۳۲.۹۷ دلار به پایین ترین حد بیشتر از دو ماه اخیر رسید.
منبع:

1401/01/10
12:33:30
5.0 / 5
463
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فوری خرید