انتقاد رشیدی کوچی از حذف مجوز واردات خودرو از قانون بودجه 1401

انتقاد رشیدی کوچی از حذف مجوز واردات خودرو از قانون بودجه 1401

به گزارش فوری خرید یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجور واردات ۷۰ هزار دستگاه خودروسواری در سال ۱۴۰۱ از مصوبات مجلس در بودجه بود و باید علت حذف آن از قانون بودجه مشخص شود.


جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به حذف بند در ارتباط با واردات خودرو از لایحه بودجه ۱۴۰۱، بیان نمود: مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ مجوز واردات ۷۰ هزار دستگاه خودروی سواری را به دولت داد که این مصوبه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت و باردیگر به مجلس بازگشت و ایراد آن برطرف شد و به تصویب نمایندگان رسید. اما در بودجه ابلاغی این عدد حذف گردیده است.
وی در ادامه اظهار نمود: برای من و خیلی های دیگر این سوال وجود دارد که دلیل این حذف چیست؟ این مورد مصوب مجلس بوده و باید روشن شود که چه شده که مجوز واردات ۷۰ هزار خودرو از قانون بودجه ۱۴۰۱ حذف شده است؟ بنده این مورد را فردا از هیات رئیسه مجلس پیگیری خواهم کرد و در ایام آینده از رئیس جمهور و وزیر صمت هم این مورد را پیگیری خواهم کرد.
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که چه دست هایی پشت پرده بوده که همین واردات حداقلی هم برای شکستن انحصار در صنعت خودروسازی را برنمی تابند. زمانی که اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان در مورد مصوبه ای نباشد لزوما مجمع تشخیص مصلحت نظام به مبحث ورود نمی نماید. این ایراد از جانب نمایندگان در مصوبه قبلی مجلس در مورد واردات خودرو عنوان شد که بین مجلس و شورای نگهبان اختلافی نبود که مجمع تشخیص مصلحت نظام بخواهد اظهار نظر کند.
رشیدی کوچی تصریح کرد: عده ای منافعشان با منافع خودروسازها گره خورده و اجازه نمی دهند که این انحصار شکسته شود. ما این مورد را با جدیت دنبال می نماییم.
منبع:

1401/01/14
12:59:22
5.0 / 5
410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید