کابل های تقلبی و ارزان شارژر، مقصر برق گرفتگی و آتشسوزی

کابل های تقلبی و ارزان شارژر، مقصر برق گرفتگی و آتشسوزی

فوری خرید: اگر کابل آیفون خویش را ارزان خریده اید، امکان دارد گرفتار شوک شوید، چونکه شارژرهای تقلبی اغلب با قطعات بی کیفیت ساخته می شوند و مقصر برق گرفتگی مرگبار و آتشسوزی خانه ها هستند، البته راه هایی وجود دارد که میتوان کابل های لایتنینگ تقلبی را شناسایی و از خطر ناخواسته جلوگیری کرد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، شارژرهای تقلبی آیفون به دو دسته کابل های تقلبی و لوازم جانبی تاییدنشده تقسیم می شوند، کابل تقلبی یک محصول ارزان است که به شکلی تولید شده که شبیه محصولات ساخت اپل است، لوازم جانبی تاییدنشده آنهایی هستند که توسط شرکت های شخص ثالث و بدون نظارت اپل ساخته می شوند، این در حالیست که اگر کابل ارزان قیمتی را از یک شرکت معتبر و دارای تاییدیه اپل خریداری کنید، محصول سالم می باشد.
از سوی دیگر کابل های تقلبی و تاییدنشده می توانند خطرناک باشند. وبسایت ان وای پست به ​​راه های بررسی ایمن بودن کابل شارژ اشاره نموده است. نخستین راه این است که بسته بندی را بررسی کنید. با توجه به این که اپل برای یک کابل شارژ در وبسایت خود تا ۳۷ دلار هم دریافت می کند، قابل درک است که مصرف کنندگان تمایل داشته باشند از جای دیگری شارژر بخرند، اما اگر کابلی را از فروشنده شخص ثالث می خرید، با نگاهی دقیق به بسته بندی لوازم جانبی، مطمئن شوید که توسط اپل تأیید شده است. لوازم جانبی گواهی شده شخص ثالث دارای نشان MFi اپل روی بسته بندی خود هستند که روی آن نوشته شده: «ساخته شده برای iPod، iPhone، iPad».
دومین راه این است که به کابل نگاه کنید. برای این کار همینطور می توانید کابل خویش را با کابل اپل مقایسه کنید. لوازم جانبی تقلبی معمولا در دست نازک تر و سبک تر هستند. کابل های اپل هم نشانگرهای اصالت خاص خویش را دارند. به قول شرکت اپل: «کابل لایتنینگ اپل نوشته هایی همچون «طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا» و «اسمبل شده در چین»، «اسمبل شده در ویتنام» یا «Indústria Brasileira» دارد که روی کانکتور USB نوشته شده است.
سومین راه این است که کانکتور لایتنینگ را بررسی کنید، کانکتور لایتنینگ تقلبی معمولا ناهموار است. طبق گفته اپل: «شما می توانید از کانکتور لایتنینگ و کانکتور USB برای شناسایی لوازم جانبی لایتنینگ تقلبی یا تاییدنشده استفاده کنید.» این شرکت برای راهنمایی، تصاویری را در صفحه پشتیبانی در وبسایت خود قرار داده است.


چرا کابل های تقلبی خطرناک هستند؟
شارژرهای تقلبی اغلب با قطعات بی کیفیت ساخته می شوند که با مقررات ایمنی مطابقت ندارند. بدین سبب حتی اگر می خواهید از خرید کابل های گرانقیمت اپل اجتناب کنید، بهتر است آنها را از خرده فروشان معتبر بخرید. طبق اطلاعات موسسه Electrical Safety First، مرگ ومیر و صدمات ناشی از حوادث الکتریکی، با طیفی از شارژرهای تقلبی را آزمایش کرد. آنها گزارش دادند که ۹۸ درصد مصرف کنندگان این شارژرها در معرض خطر شوک الکتریکی کشنده و آتش سوزی قرار می گیرند.
تحقیقات بیشتر توسط ESF نشان داد که ۸۵ درصد از مصرف کنندگان، اقلام برقی را به صورت آنلاین خریداری می کنند، که تشخیص موارد تقلبی خیلی مشکل است. مارتین آلن، مدیر فنی Electrical Safety First، اظهار داشت: این گزارش نشان میدهد که هر کسی که شارژر آیفون را از یک بازار آنلاین یا از یک فروشگاه تخفیف دار مستقل خریداری می کند، ایمنی خویش را در معرض خطر قرار می دهد.
همینطور تحقیقاتی نشان داده است در صورتیکه شارژرهای آیفون اپل دارای ۶۰ قطعه یا بیشتر هستند، تقلبی ها کمتر از نیمی از این قطعات را دارند. اندرو وان دیویس، محقق آتش نشانی، معتقد می باشد صرفه جویی چند پوند ارزش این را ندارد که افراد بخواهند جان خانواده خویش را به خطر بیندازید و خانه خویش را ویران کنند. محققان همینطور گفتند که این شارژرهای تقلبی می توانند به تلفن درحال شارژ صدمه وارد کنند.
منبع:

1401/01/21
11:45:03
5.0 / 5
394
تگهای خبر: آنلاین , بازار , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فوری خرید