كاهش ۵ میلیونی قیمت محصولات سایپا در ایام پایانی سال

كاهش ۵ میلیونی قیمت محصولات سایپا در ایام پایانی سال

فوری خرید: مدیرعامل سایپا اظهار داشت: با عرضه بیشتر خودرو به بازار، قیمت محصولات این كارخانه بیشتر از پنج میلیون تومان كم شد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، اظهارات مدیرعامل سایپا درباب كاهش قیمت محصولات این شركت در حالی است كه در نیمه دوم امسال، خودروسازان سرانجام توانستند موافقت دولت با قیمت گذاری محصولاتشان برمبنای قیمت های حاشیه بازار را كسب كنند. بر این اساس قیمت محصولات خودروسازان امسال كه با عنایت به افزایش نرخ ارز و تحریم ها ركوردهای جدیدی را ثبت كرده بود، در اواخر سال با عنایت به سیاست های فروش فوری محدود كمی كم شد.
به گفته سید جواد سلیمانی، تیراژ روزانه تولید به بیشتر از ۲۲۰۰ دستگاه رسیده است و این مهم در حالی رخ داده كه محدودیت های ناشی از تحریم ها و تعلیق همكاریهای بین المللی خودروسازان، در كنار افزایش شدید نرخ ارز و كاهش منابع مالی مورد نیاز جهت تأمین مواد اولیه تولید، مشكلاتی را در زنجیره تأمین به وجود آورد و خطوط تولید صنعت خودرو را در آستانه توقف كامل قرار داد.
طبق اعلام سایپا، وی اظهار داشت: تولید خودرو در گروه سایپا در دوماهه پایانی سال، افزایش یافت و در اسفند ماه باز ركورد تولید هفت ماهه این گروه شكست كه این مساله سبب تسریع در تحویل خودروهای مشتریان، كاهش قیمت محصولات سایپا در بازار، حفظ اشتغال كاركنان این صنعت و رونق فعالیت قطعه سازان شد.
‎سلیمانی اضافه كرد: التهاب بازار خودرو در سایه همین سیاست ها، در ایام اخیر به كنترل درآمد و شاهد كاهش دست كم، ۱۰ درصدی قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد بودیم.
وی همین طور از تلاش این مجموعه برای ادامه روند افزایشی تولید و تحویل محصولات این گروه در سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: با افزایش تولید سپس تعطیلات نوروز، تحویل خودروهای معوقه مشتریان را با سرعت بیشتری ادامه می دهیم.
سلیمانی ضمن اشاره به حمایت های وزیر و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنعت خودرو در امتداد منافع مردم و مشتریان اضافه كرد: سایپا در سال ۹۷ توانست حدود ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو تولید نماید كه رسیدن به این تیراژ در یكی از سخت ترین سال های فعالیت صنعت خودرو، امیدها را نسبت به آینده افزایش دهد.
وی افزود: در دو ماهه پایانی سال ۹۷ با افزایش تولید، پاسخ گویی به تعهدات را با سرعت بیشتر ادامه دادیم؛ بطوریكه در آخرین ماه امسال، توانستیم بیشتر از ۱۸ هزار خودرو را تحویل مشتریان دهیم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: با رشد فزاینده تولید در سال جاری، بخش اعظمی از نیروی انسانی تعدیل شده در صنایع قطعه سازی، به چرخه تولید بازگشتند و خطوط قطعه سازان با تحرك بیشتری، فعالیت خودرا ادامه داد.
وی با اشاره به برنامه سایپا برای جایگزینی خودروهای معوقه خارجی با محصولات داخلی هم اظهار داشت: با استفاده از سبد محصولات كنونی و یا تحویل خودروهای جدید در سال آینده، از تمام ظرفیت خود برای جلب رضایت كامل مشتریان استفاده خواهیم كرد.1397/12/29
14:44:44
5.0 / 5
5265
تگهای خبر: بازار , خودرو , صنایع , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید