تهیه ۱۳ آئین نامه قانون جهش در دستور کار معاونت علمی

تهیه ۱۳ آئین نامه قانون جهش در دستور کار معاونت علمی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: قانون جهش تولید دانش بنیان همه نظرات ما را در بر نگرفته است، ولی قانونی خوبی است و ما به سرعت ۱۲ تا ۱۳ آئین نامه آنرا تهیه و در هیات دولت تصویب خواهیم کرد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا دکتر سورنا ستاری امروز در حاشیه یازدهمین نمایشگاه اینوتکس در جمع خبرنگاران با تکیه بر این که سال جاری برنامه های متنوعی با تمام بازیگران اصلی اقتصاد داریم، اضافه کرد: برای اجرایی سازی این برنامه ها حدودا هر هفته یک مصوبه با یکی از وزارت خانه های مطرح، در هیات دولت داریم.
وی با تکیه بر این که حرکت به سمت بازیگران اصلی اقتصاد درحال سپری شدن است، اظهار نمود: وزارت خانه هایی مانند وزارت کشاورزی، نیرو، نفت، صنعت، فناوری اطلاعات و ارتباطات و... که بازیگران اصلی اقتصاد هستند، همچون نهادهایی به شمار می روند که نقش اصلی در اقتصاد کلان کشور دارند و ما برنامه متنوعی برای آنها امسال داریم.
ستاری ضمن اشاره به برنامه های این معاونت با شرکتهای بزرگ افزود: این برنامه ها شامل شرکتهای پیشران یعنی شرکتهای بزرگ است که در حوزه های مختلف صنعتی چون صنایع بزرگ معدنی فعال می باشند و وقتی این شرکت ها در جهت توسعه فناوری و نوآوری حرکت کنند، حجم بازار بسیار زیادی برای سایر شرکتها مهیا خواهند کرد.
معاون علمی رئیس جمهوری تصریح کرد: این دو بخش اصلی یعنی وزارت خانه های اصلی اقتصادی و بخش خصوصی بزرگ جزو نگاههای جدی ما است و امیدواریم با تاکید بر تاکیدات رئیس جمهور و تاکیدات مقام معظم رهبری در این عرصه به دستاوردهای خوبی نائل شویم.
نقش مجلس در توسعه فناوری
ستاری ضمن امیدواری از تصویب نهایی قانون جهش تولید دانش بنیان در آینده نزدیک، اظهار داشت: این اتفاق بزرگی است گرچه تمام ایده های ما در آن محقق نشد، ولی اتفاق بزرگی است و می تواند نقشه راه ۱۰ تا پانزده سال آینده کشور باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اجرایی سازی این قانون امسال را یکی از برنامه های جدی این معاونت عنوان نمود و افزود: این قانون جدید به بیشتر از ۱۲ تا ۱۳ آئین نامه نیاز دارد و تلاش می نماییم به سرعت این آئین نامه ها را تهیه نماییم و به تصویب دولت برسانیم.
رویکرد جدید در صنایع سنتی
ستاری ضمن اشاره به اقدامات نوآوری اخیر در شرکت مس توضیح داد: مقرر است جلسه ای در خدمت فعالان این حوزه باشم. این که حالا این صنعت به دنبال نوآوری است و مرکز نوآوری تاسیس می کند، پرارزش است؛ ولی بطور قطع از شرکتهای معدنی انتظارات بیشتری داریم.
وی خام فروشی را بزرگترین اشتباه در کشور توصیف کرد و اظهار داشت: ما نیاز داریم تا در حوزه هایی چون آب، انرژی، عناصر نادر و خاکی و در زنجیره های تولید در صنعت فولاد مس، تکنولوژی تزریق شود.
تلاش معاونت برای بهینه سازی مصرف انرژی
ستاری در مورد توسعه طرح های بهینه سازی مصرف انرژی اظهار داشت: بخشی از مصوباتی که با وزارت نیرو و نفت داریم، در ارتباط با این حوزه می شود.
وی ادامه داد: به خاطر پایین بودن قیمت انرژی در ایران امر توسعه نوآوری در آن جواب نمی دهد.
منبع:

1401/02/20
23:25:18
5.0 / 5
102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فوری خرید