با توجه به لغو ممنوعیت صادرات روغن پالم اندونزی

بازار جهانی روغن بهتر می شود

بازار جهانی روغن بهتر می شود

به گزارش فوری خرید رئیس جمهور اندونزی اعلام نمود ممنوعیت صادرات روغن پالم را از روز دوشنبه لغو می کند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، جوکو ویدودو - رئیس جمهور اندونزی اظهار نمود که این کشور ممنوعیت صادرات روغن پالم خویش را از دوشنبه (۲۳ می) بعد از بهبود وضعیت عرضه روغن پخت وپز داخلی لغو خواهد نمود.
بزرگ ترین صادرکننده روغن پالم جهان از ۲۸ آوریل، محموله های روغن پالم خام و بعضی از محصولات مشتقات آنرا متوقف کرده است تا قیمت های فزاینده روغن پخت وپز داخلی را مهار کند.
رئیس جمهور اندونزی در اطلاعیه ای اظهار داشت: این تصمیم در حالی اتخاذ می شود که روغن پخت وپز هنوز به قیمت هدف گذاری شده ۱۴ هزار روپیه در هر لیتر کاهش نیافته است چونکه دولت رفاه ۱۷ میلیون کارگر صنعت روغن پالم را مد نظر قرار می دهد. جوکووی افزود که عرضه روغن پخت وپز حالا به سطحی بیشتر از نیاز بازار داخلی رسیده است.
اندونزی ممنوعیت صادرات روغن نباتی پرمصرف را بعنوان وسیله ای برای کنترل قیمت های داخلی بیان کرد اما فشارها برای کاهش آن افزایش پیدا کرده است چونکه کشاورزان اعتراض کردند که تقاضا برای محصول پالم آنها کاسته شده است.
طبق گزارش رویترز، این ممنوعیت، بازارهای جهانی روغن نباتی را که بعد از جنگ در اوکراین و حذف بخش بزرگی از عرضه روغن آفتابگردان، را با مشکل مواجه کرد.
روغن پالم بیشتر از یک سوم بازار روغن نباتی جهان را تشکیل می دهد و اندونزی حدود ۶۰ درصد عرضه روغن پالم را به خود مختص کرده است.
منبع:

1401/02/30
14:43:02
5.0 / 5
408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید