رئیس اداره ترانزیت راهداری خراسان رضوی خبر داد؛

موافقت ترکمنستان در امتداد تجارت در قالب کریدور شمال- جنوب

موافقت ترکمنستان در امتداد تجارت در قالب کریدور شمال- جنوب

به گزارش فوری خرید مشهد ـ رییس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اظهار داشت: موافقت ترکمنستان در امتداد تجارت در قالب کریدور شمال- جنوب انجام شده است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، مرتضی مجردی اظهار نمود: موافقت ترکمنستان در امتداد تجارت در قالب کریدور شمال- جنوب انجام شده است پس رانندگان و ناوگان ترانزیتی از همه ملیت ها می توانند تنها از مرز جاده ای سرخس کالای ترانزیتی خودرا وارد ترکمنستان کنند.
رئیس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اظهار داشت: دولت ترکمنستان اعلام نموده است که از ۱۱ خرداد ماه رانندگان و کامیون های ترانزیتی با ملیت های غیرترکمنستانی می توانند از مرز سرخس خراسان رضوی وارد این کشور شوند.
وی اضافه کرد: با ورود ناوگان ترانزیتی به ترکمنستان، این کامیون ها می توانند بوسیله مرز فاریاب با ازبکستان از ترکمنستان خارج شده و در سایر کشورهای آسیای مرکزی ادامه مسیر دهند و بعد از تخلیه بار ناوگان ترانزیتی از همین مسیر و بوسیله مرز سرخس به ایران بازگردند البته این نوع تردد فقط برای بارهای ترانزیتی و نه صادراتی مجاز است.
مجردی بیان کرد: با توجه به این که ترددهای ترانزیتی از ۱۱ خرداد در راه ترکمنستان از سر گرفته خواهد شد لازم است، رانندگان ترانزیتی نسبت به تهیه ویزا از کشور ترکمنستان اقدام نمایند.


منبع:

1401/03/04
11:14:04
5.0 / 5
285
تگهای خبر: صادرات , صادراتی , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید