پذیرش طرح های نوآورانه نانویی برنامه نانومچ تا اختتام خرداد

پذیرش طرح های نوآورانه نانویی برنامه نانومچ تا اختتام خرداد

فوری خرید: ستاد توسعه فناوری نانو در قالب برنامه نانومچ با انتشار فراخوانی مبادرت به دریافت طرح های نوآورانه نانویی امسال کرده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری نانو، در امتداد گسترش تفکر کارآفرینی در کشور، پشتیبانی از تجاری سازی دستاوردهای نانویی و درآمدزایی از آنها، از فناوران و شرکت های فعال در این عرصه که به نمونه اولیه دست یافته و تصمیم برای تجاری سازی آن دارند، دعوت می کند که تا اختتام خرداد ماه، در فراخوان جدید برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو ثبت طرح کنند.
در سالهای اخیر فناوری نانو تحولات قابل توجهی در صنایع به وجود آورده و سهم بزرگی از بازارهای مختلف در اختیار این فناوری قرار گرفته است. بعنوان مثال بازار ۶٫۳ میلیارد دلاری البسه نانویی، ۵٫۳ میلیارد دلاری باتری های نانویی، ۷ میلیارد دلاری نانولوله های کربنی در سال ۲۰۲۱ میلادی و همین طور پتانسیل بالای این فناوری در زمینه های مختلف بهداشت و درمان، بسته بندی (پیش بینی بازار ۱۰۰ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۲۷)، صنایع غذایی (پیش بینی بازار ۱۸۸ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۲۵) و …، تنها نمونه هایی از فرصت های قابل توجه برای استارت آپ های فعال در این حوزه می باشد. در همین راستا، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو هم در قالب برنامه نانومچ، مبادرت به پشتیبانی از فناوران و شرکت های نانویی کرده تا با ورود به مرحله تجاری سازی بتوانند قسمتی از بازارهای داخلی و خارجی را در اختیار خود بگیرند.
به نقل از ستاد نانو، برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو که بیشتر با عنوان نانومچ (NanoMatch) شناخته می شود، در طول سال در قالب فراخوان های مختلف مبادرت به جذب طرح های فناوران کرده و آنها را از منظر معیارهای مختلف فنی، نو بودن، نانویی بودن، تجاری و تعامل و انگیزه مورد ارزیابی و داوری قرار می دهد. در این برنامه، متناسب با نیازهای فناوران، مجموعه ای از تسهیلات (اخذ مجوز نانومقیاس، توسعه محصول، ساخت دمو، حضور در نمایشگاه ها، گرفتن مجوزها و گواهینامه ها، استقرار در مراکز رشد و سرمایه گذاری)، خدمات (تهیه طرح کسب وکار، رصد بازار، ثبت پتنت، رصد فناوری، تهیه اقلام تبلیغاتی، طراحی صنعتی و بسته بندی)، مشاوره و آموزش به آنها ارائه می شود.
سومین مرحله از دوره دهم فراخوان نانومچ، از شروع خردادماه شروع شده و تا اختتام این ماه فناوران می توانند با ثبت طرح، از حمایت ها و خدمات گوناگون موجود بهره مند شوند.
منبع:

1401/03/05
16:31:26
5.0 / 5
368
تگهای خبر: بازار , خدمات , صنایع , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فوری خرید