آخر قرنطینه چین؟

آخر قرنطینه چین؟

به گزارش فوری خرید شانگهای گام های بیشتری برای بازگشایی و بازگشت به زندگی عادی تر و لغو قرنطینه دوماهه کووید-۱۹ برمی دارد و پکن محدودیت های کووید را می کاهد و بخش هایی از حمل و نقل عمومی، برخی مراکز خرید، باشگاه ها و سایر مکان ها را با تثبیت میزان شیوع بیماری بازگشایی کرد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هدف این مرکز تجاری ۲۵ میلیونی چین این است که اساسا از چهارشنبه به قرنطینه ای آخر دهد که به شدت به اقتصاد صدمه وارد کرده است و خیلی از ساکنان شانگهای درآمد خویش را از دست می دهند. محدودیت های دردناک کرونا در شهرهای بزرگ چین برخلاف روندهایی است که در بقیه جهان دیده می شود که حتی با گسترش عفونت ها تا حد زیادی به سمت همزیستی با ویروس حرکت کرده است.
مقامات اظهار کردند: خدمات اتوبوس در منطقه جدید پودونگ، محل بزرگ ترین فرودگاه شانگهای و منطقه مالی اصلی تا دوشنبه به صورت کامل از سر گرفته می شود. مرکز خرید پلازا ۶۶ در مرکز شانگهای روز یکشنبه بازگشایی شد.
مقامات با تمرکز از سرگیری تولید، به آرامی محدودیت ها را کاهش داده اند. به افراد بیشتری اجازه داده شده است آپارتمان خویش را ترک کنند و مشاغل بیشتری مجاز به بازگشایی هستند، باآنکه خیلی از ساکنان هنوز در مجتمع های مسکونی خود محدود و بیشتر مغازه ها محدود به تحویل کالا هستند.
مقامات دولتی ۲۴۰ موسسه مالی در شهر را برای بازگشایی از روز چهارشنبه تایید کردند. این مقدار از حدود ۱۷۰۰ شرکت مالی شانگهای است. پیش از این، شانگهای به تولیدکنندگان کلیدی در صنعت خودرو، علوم زیستی، مواد شیمیایی و نیمه هادی ها اجازه داده است که از اواخر آوریل تولید خویش را از سر بگیرند.
به گزارش رویترز، در پکن، کتابخانه ها، موزه ها، تئاترها و ورزشگاه ها با محدودیت تعداد افراد، در مناطقی که برای هفت روز متوالی هیچ موردی از مبتلا شدن به کووید در جامعه نداشته اند، مجاز به بازگشایی از روز یکشنبه شدند.
شانگهای روز یکشنبه بیشتر از ۱۰۰ مورد کووید در روز را گزارش کرد، در حالیکه پکن ۲۱ مورد را ثبت نمود که هر دو نشان دهنده روند نزولی در سرتاسر کشور است.
اقتصاد چین در این ماه بعد از رکود آوریل نشانه هایی از بهبود را نشان داده است اما سطوح فعالیت ضعیف تر از سال قبل است و خیلی از تحلیل گران انتظار دارند در سه ماهه دوم رکود داشته باشد.
منبع:

1401/03/09
13:20:02
5.0 / 5
362
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید