معاون حمل و نقل سازمان راهداری عنوان كرد:

واردات ۴ میلیون تن کالای اساسی به کشور

واردات ۴ میلیون تن کالای اساسی به کشور

به گزارش فوری خرید خوزستان معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: چهار میلیون تن کالای اساسی بوسیله بنادر وارد کشور شده است که در مقایسه با سال قبل در حمل کالای اساسی در بنادر کشور 14 درصد رشد داشته ایم.حمیدرضا شهرکی ثانوی در حاشیه بازدید از اسکله بار بندر امام خمینی (ره) که امروز (۹ خردادماه) انجام شد، با تسلیت به مردم آبادان و آرزوی صبر برای بازماندگان حادثه متروپل اظهار نمود: این سفر به منظور بررسی روند حمل کالای اساسی و برنامه ریزی لازم با دستگاههای ذیربط در این حوزه بوده است.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: خوشبختانه روند حمل کالای اساسی روان است و از آغاز امسال تا به امروز ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تن کالای اساسی از بندر امام (ره) حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: شاهد همزمانی حمل کالای اساسی از راه مبادی دریایی و فصل برداشت محصولات استان هستیم که در مورد حمل محصولات استانی نیز پروسه مناسب می باشد و مشکلی وجود ندارد.

شهرکی ثانوی ضمن اشاره به فساد پذیر بودن چغندرقند بیان نمود: تا روز گذشته حدود ۳۵۰ هزار تن چغندرقند و یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم در خوزستان حمل شده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد کالای اساسی از بندر امام (ره) حمل می شود، اظهار داشت: ۴ میلیون تن کالای اساسی از راه بنادر وارد کشور شده است که در مقایسه با سال قبل در حمل کالای اساسی در بنادر کشور ۱۴ درصد رشد داشته ایم.

شهرکی ثانوی اظهار داشت: روند ورود کشتی ها به بندر امام (ره) ادامه دارد و مشکلی برای حمل نداریم. هم اکنون یک میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی آزاد در انبارهای اسکله بندر امام (ره) وجود دارد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با تشکر از رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: با وجود گرمای هوا، روند ورود کامیون به پایانه بار بندر امام (ره) و اسکله بسیار زیاد است و عمده تلاش ما این است که امکانات رفاهی و خدمات مناسبی به رانندگان بدهیم تا با همت این افراد کالاهای مورد نیاز مردم و واحدهای تولیدی را به سرعت به دست بازار مصرف و مراکز تولید برسانیم.

منبع:

1401/03/09
21:32:11
5.0 / 5
399
تگهای خبر: بازار , خدمات , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فوری خرید