ثبت رکورد کاهش فروش خودرو های جدید در بریتانیا

ثبت رکورد کاهش فروش خودرو های جدید در بریتانیا

آمارهای صنعت نشان داد که ثبت نام خودرو های جدید در بریتانیا در ماه گذشته نزدیک به ۲۱ درصد کاهش پیدا کرد که دومین ماه مه کاهشی در سه دهه گذشته بعد از قرنطینه سال ۲۰۲۰ بود چونکه تداوم چالش-های عرضه، علیرغم تقاضای قوی، مانع فروش و تحویل گردید.


به گزارش فوری خرید به نقل از رویترز، انجمن سازندگان و بازرگانان موتور اعلام نمود که فروش خودرو های جدید در بریتانیا در ماه گذشته به ۱۲۴ هزار و ۳۹۴ دستگاه کاهش پیدا کرد، در حالیکه جذب خودرو های برقی با باتری نزدیک به ۱۸ درصد افزوده شد و از هر هشت خودروی جدید، یکی را تشکیل می دهد.
مایک هاوز، مدیر اجرایی انجمن سازندگان و بازرگانان موتور اظهار داشت: صنعت در یک ماه چالش برانگیز دیگر برای بازار خودرو های جدید، همچنان با کمبود مداوم قطعات جهانی مقابله می کند و خودروی برقی با باتری رو به رشد یکی از معدود نقاط روشن است.
انجمن سازندگان و بازرگانان موتور در ماه گذشته اعلام کرد، فروش خودرو های جدید بریتانیا امسال احیانا کمتر از آنچه قبلا تصور می شد، خواهد بود چونکه فشار هزینه های زندگی در بریتانیا و تداوم کمبود تراشه بر بازار خودرو تأثیر می گذارد.
انجمن سازندگان و بازرگانان موتور اعلام نمود: امسال تابحال به علت مشکلات عرضه، کل بازار نزدیک به ۹ درصد کاسته شده که معادل ۶۲۷ هزار و ۲۴ واحد کمتر است.
منبع:

1401/03/17
22:34:38
5.0 / 5
242
تگهای خبر: بازار , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فوری خرید