خاندوزی در حاشیه هیئت دولت مطرح كرد؛

تشریح روند اجرای آزمایشی طرح کالابرگ

تشریح روند اجرای آزمایشی طرح کالابرگ

به گزارش فوری خرید وزیر اقتصاد اظهار داشت: از ابتدا مصوبه ستاد اقتصادی دولت این بود تا وقتی که اجرای آزمایشی کالابرگ به پایان نرسیده و نتایج آن محرز نشده است، اجرای رسمی آنرا در کل کشور کلید نزنیم.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در مورد اجرای طرح کالا برگ، عنوان کرد: از ابتدا مصوبه ستاد اقتصادی دولت این بوده است که تا وقتی که اجرای آزمایشی کالابرگ به پایان نرسیده و نتایج آن محرز نشده است، اجرای رسمی آنرا در کل کشور کلید نزنیم.
وی اظهار داشت: به همین جهت در بعضی از استان ها کار پیش رفته و پیشرفت کار خوب بوده است. در بعضی از استان ها ایراداتی وجود داشت که ناچار شدیم به لحاظ فنی برخی نقاط ضعف را اصلاح نماییم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: اجازه دهید بعد از بررسی اجرای طرح و نقاط ضعف و قوت آن با کمترین تعداد اشکال طرح را اجرایی نماییم.
خاندوزی تصریح کرد: با دستور رئیس جمهور تمام کسانی که مشمول دریافت یارانه نبودند اما خویش را مستحق دریافت یارانه می دانستند، به صورت علی الحساب به حساب آنها یارانه نقدی واریز شده و مسدود شده است.
وی اضافه کرد: اگر افرادی هستند که اعتراض کردند اما پول علی الحساب به حساب های آنها واریز نشده است مجدداً رجوع کنند. وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یک ماه فرصت دارد تا بررسی های خویش را در مورد معترضین به عدم دریافت یارانه نهایی کند. به سبب این که گرفتار در هم آمیختگی حساب های اقتصادی، بررسی مبحث دشوار می باشد.
وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی در ارتباط با این که رئیس بانک مسکن از ۲۲ اردیبهشت ماه بازنشسته شده اما همچنان بر سر کار است اظهار داشت: حتما بررسی می نماییم و ظرف یک هفته آینده پاسخ آنرا به خبرنگاران اعلام خواهم کرد.
خاندوزی در پاسخ به سوال دیگری در مورد طرح پیشگیری از گرانی ها اظهار داشت: در ابعاد مختلف فشار هزینه ای به اقتصاد ایران در دو ماه اخیر وارد شده است. هم به سبب مصوباتی که هزینه تولید را افزایش داد و هم به سبب افزایش قیمت های بین المللی که باعث شد خیلی از کالاهای بین المللی بخصوص کالاهای اساسی سفره مردم با قیمت بیشتری از خارج خریداری شود و مواد اولیه گران شود.
وزیر اقتصاد بیان نمود: رئیس جمهور تاکید نمودند که برای ۹ ماه باقیمانده سال باید بسته کنترل تورم ویژه عرضه دهیم. بانک مرکزی، وزارت صمت و وزارت اقتصاد مکلف شدند که کمک کنند تا این بسته ضد تورمی در باقیمانده سال ۱۴۰۱ تهیه شود، در این جلسات این بسته آماده شده است و به رئیس جمهور عرضه شده است درحال اصلاح نهایی است و بمحض این که اصلاحات نهایی اعمال شود به شکل رسمی رونمایی خواهد شد.
وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اقدامات برخی نانوایی ها در فروش آرد به فانتزی ها و شیرینی فروشی ها اظهار داشت: کنترل وضعیت عرضه آرد و نان در کشور بر عهده وزارت جهاد و وزارت کشور است که رصد روزانه در این خصوص دارند و متاسفانه در این مورد با تخلفات حداقلی مواجه هستیم که به جمع کثیری از فعالان آرد و نان تعمیم پیدا می کند. اصرار دارم که از اکثریت نانوایان عزیز دفاع کنم.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: ما با یک اقلیت مواجه هستیم اطلاعات تمام کارتخوان های نانوایی های کشور را از راه بانک مرکزی دریافت کرده و مورد بررسی قرار دادیم در کمتر از یک درصد تراکنش های نانوایی ها گرفتار مشکل هستیم اما این افراد مبلغ بالایی را جابجا می کنند.
خاندوزی در انتها افزود: ستادی به صورت هوشمند درحال رصد این مورد است و به صورت مشخص با شماره کارت و شماره ملی که سوء استفاده می نماید و یا نانوایی هایی که نان کمتری نسبت به آردی که دریافت می کنند عرضه می نمایند، برخورد قانونی صورت می گیرد.


منبع:

1401/03/20
14:33:46
5.0 / 5
256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید