رئیس كل گمرك روسیه:

گمرک سبز بین ایران و روسیه راه اندازی می شود

گمرک سبز بین ایران و روسیه راه اندازی می شود

به گزارش فوری خرید رئیس کل گمرک روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود، اظهار داشت: در صورت شناسایی فعالان اقتصادی مجاز در ایران و روسیه، می توانیم موافقتنامه جدیدی را جهت راه اندازی گمرک سبز امضا نماییم.به گزارش فوری خرید به نقل از گمرک ایران، علیرضا مقدسی، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و ولادیمیر بولاوین رئیس کل گمرک فدراسیون روسیه، دو یادداشت تفاهم همکاری و یک پیش نویس موافقتنامه حقوقی امضا کردند.
یادداشت تفاهم همکاری بین سرویس فدرال گمرک روسیه با گمرک جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش و تربیت نیروهای زبده، تفاهمنامه تعامل بین گمرک دو کشور درباره مبارزه با تخلفات گمرکی تا سال ۲۰۲۵ میلادی و هم پیش نویس موافقتنامه شناسایی فعالان مجاز اقتصادی به منظور استفاده از گذرگاه سبز گمرکی همچون تفاهمنامه های امضا شده بین گمرک ایران و روسیه بود.
ولادیمیر بولاوین در مذاکره با علیرضا مقدسی، ضمن اشاره به لزوم همکاری ایران و روسیه جهت راه اندازی گذرگاه گمرکی سبز اظهار داشت: در صورت شناسایی فعالان اقتصادی مجاز در دو کشور، می توانیم موافقتنامه جدیدی را جهت راه اندازی گمرک سبز امضا نماییم.
رئیس کل گمرک روسیه با ابراز خرسندی از روند صعودی مناسبات اقتصادی بین دو کشور تصریح کرد: با راه اندازی گمرک سبز و استفاده از سامانه مشترک ترانزیتی بین ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان، چشم انداز روابط اقتصادی دو کشور به سرعت محقق خواهد شد.
ولادیمیر بولاوین به اعمال تحریم های سنگین ضد روسیه اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به این که جمهوری اسلامی ایران سالهای طولانی مورد تحریم آمریکا و غرب قرار داشته است، میتوان با همگرایی دوجانبه بر تحریم ها غلبه کرد.
علیرضا مقدسی هم در این دیدار ضمن اشاره به سفر اخیر هیأت اقتصادی روسیه به تهران اظهار داشت: در جریان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی توافق های خوبی بدست آمد و لازم است در اسرع وقت به مرحله اجرا درآید.
مقدسی اظهار داشت: خوشبختانه روابط اقتصادی در بخش های صادرات، واردات و ترانزیت روبه افزایش است و با برطرف شدن برخی موانع گمرکی، رشد بیشتری را تجربه خواهد نمود.
رئیس کل گمرک کشورمان ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا و غرب ضد ایران و روسیه اظهار داشت: باآنکه تحریم ها می تواند تهدیدی برای اقتصاد باشد، اما با مقاومت ملت ایران، تحریم ها را به فرصت تبدیل نموده ایم.
وی خواهان همکاری هرچه بیشتر و تبادل تجربیات تهران و مسکو برای مقابله و بی اثر کردن آثار و پیامد تحریم ها شد.
علیرضا مقدسی برای مذاکره و رایزنی با مقامات گمرک روسیه، رفع موانع گمرکی، تسریع در ایجاد گذرگاه سبز گمرکی، دیدار با تجار، بازرگانان و فعالان بخش های اقتصادی به مسکو سفر کرده است.


منبع:

1401/03/22
10:01:26
5.0 / 5
244
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تجربه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فوری خرید