برگزاری نمایشگاه بین المللی اگروفود 2022 در تهران

برگزاری نمایشگاه بین المللی اگروفود 2022 در تهران

نمایشگاه ایران آگروفود ۲۰۲۲ با حضور ۵۷۰ شرکت داخلی و ۹۵ شرکت خارجی از ۱۷ کشور در ۶۰ هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، کیان سیدی، دبیرکل خانه صنعت معدن و تجارت استان کرمان اظهار داشت: در جهت منویات مقام معظم رهبری نسبت به تولید دانش بنیان، اشتغال زایی، توسعه زیرساخت، تولید صادرات محور و تقویت جایگاه اقتصادی صنایع غذایی ایران در منطقه، به همت خانه صنعت معدن و تجارت و انجمن همگن صنایع غذایی استان کرمان، ۵ برند برتر صنایع غذایی در بخشی از سالن برگزاری نمایشگاه گردهم آمدند و با حضور فعال و موفق خود، ضمن معرفی آخرین دستاورهای صنایع غذایی، با ایجاد فضای سالم رقابتی از محصولات و خدمات خود رونمایی کردند.
وی ادامه داد: لازم است تا مدیران صنایع غذایی در زمینه امنیت غذایی و نقش بی بدیل تشکل های صنعت غذایی کشور برای پیاده سازی و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب بعنوان سند استراتژیک در چهل سال دوم انقلاب اسلامی، گفتمان سازنده و حرکت دانش بنیان داشته باشند.
وی ادامه داد: بخش تولید و افزایش ضریب امنیت غذایی تا حد زیادی موفق عمل کرده است. نتایج مطالعات اخیر نشان داده است که صنایع غذایی ظرفیت های بالقوه ای در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی دارد و در عین حال هم با چالش های عدیده ای مواجه می باشد. نظام بازاریابی ناکارآمد، عدم به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی، نبود ارتباط و تعامل هم افزا بین مراکز تحقیقاتی و تشکل های صنایع غذایی از این جمله است.
همچنین؛ محمد امینیان رئیس انجمن همگن صنایع غذایی کرمان تصریح کرد: بررسی ها نشان می دهد، صنایع غذایی صادرات محور هنوز نتوانسته اند جایگاه خویش را در بازار جهانی به دست آورند. رشد تولید در بعضی از صنایع به شدت به صادرات وابسته است، به بیان دیگر در شرکت هایی که کالاهای تولیدی شان عمدتا کالاهای صادراتی است، رشد و افزایش تولید به وضعیت بازار صادراتی بستگی دارد. بر همین مبنا رشد تولید در کل با وضعیت صادرات همبستگی دارد.
امینیان اضافه کرد: با وجود باز شدن بعضی از درهای تجارت برای اقتصاد ایران و کمرنگ شدن موانع مبادله با اقتصاد جهانی برای کشور، هنوز صنایع صادرات محور نتوانسته اند آن گونه که باید بازار و جایگاه خویش را در بازار جهانی پیدا کنند و امیدوارم با حمایت های مناسب دولت از انجمن های صنایع غذایی به توسعه پایدار تولید صادرات محور کمک نماید.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، این نمایشگاه به منظور معرفی توانمندی ها و پیشرفت های واحدهای صنعتی بازرگانی فعال در این صنایع، رونمایی از آخرین دستاوردهای فناوری و علمی، افزایش سطح مبادلات صنعتی و تجاری، معرفی توانمندی های تولید صادرات محور، ایجاد اشتغال و کارآفرینی، کمک به ارتقاء دانش و تبادل علم و آگاهی بین شرکت کنندگان در نمایشگاه، ترغیب تولیدکنندگان برای داشتن رقابتی سالم و ایجاد فضایی مفید برای ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان با مصرف کنندگان درحال برگزاری است که ضمن میزبانی متخصصان و علاقه مندان مواد غذایی، مورد استقبال شرکت ها و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی قرار گرفته است.
منبع:

1401/03/30
08:04:53
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فوری خرید