راهكارهای تحقق رونق تولید

بهره بدهی معوق واحدهای تولیدی معلق شود

بهره بدهی معوق واحدهای تولیدی معلق شود

به گزارش فوری خرید رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، اجرای قانون رفع موانع تولید، فریز شدن دو ساله بدهی های معوق تولیدكنندگان و توسعه صادرات به كشورهای همسایه را همچون پارامترهای موثر در تحقق رونق تولید می داند.


عبدالوهاب سهل آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه مهم ترین عامل رونق اقتصادی رونق تولید است، اظهار داشت: در سال های گذشته مقام معظم رهبری به درستی توجه ویژه ای به مقوله تولید داشته اند. پارسال ایشان به استفاده از تولید داخل و امسال هم به رونق تولید اشاره كردند.
وی با اشاره به اینكه رونق تولید به پارامترهایی نیاز دارد كه اگر در نظر گرفته نشود، نتیجه مورد نظر حاصل نمی گردد، اظهار نمود: یكی از مهم ترین پارامترها، اجرا شدن قوانین رفع موانع تولید است. این قانون سالهاست كه تصویب شده اما خیلی از مسائلی كه در آن مطرح شده تابحال اجرایی نشده است.
سهل آبادی افزود: طبق قانون باید ۴۰ درصد از درآمد حاصل از هدفمند سازی یارانه ها به بخش تولید اختصاص پیدا می كرد كه این اتفاق تابحال رخ نداده است.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در ادامه با اشاره به اینكه معوق ماندن بدهی های تولید كنندگان سبب افزایش بدهی آنها شده است، اظهار داشت: با وجود بهره های ۳۰ تا ۴۰ درصدی، هر روز به بدهی های تولیدكنندگان اضافه می شود و این افزایش سرسام آور است.
وی ادامه داد: در این زمینه یكی از راهكارهایی كه باید اجرا شود، فریز كردن بدهی های معوقه واحدهای تولیدی است. یعنی برای مثال حداقل دو سال بهره بدهی های تولید كنندگان متوقف شود؛ چون كه در شرایط فعلی با عنایت به بدهی های واحدهای تولیدی، تزریق های مالی منجر به رونق تولید نمی گردد.
سهل آبادی همینطور یكی از اشكالات تولید كنندگان را جنگ اقتصادی و اعمال تحریم ها دانست و اظهار داشت: آمریكایی ها به دنبال این هستند كه ایران را از لحاظ اقتصادی زمین بزنند.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به اینكه رونق صادرات باعث رونق تولید می شود، خاطرنشان كرد: سفارش ما به بخش خصوصی این است كه امسال حداقل مسیرهای مختلف صادرات را برای كشورهای اطراف خود مهیا نماییم و به صورت كلی تحریم ها را دور بزنیم.
وی ادامه داد: بخش خصوصی باید در این زمینه نسبت به سال های گذشته فعال تر باشد و كالاها را به شكلی تولید نماید كه مورد پسند همه كشورها باشد.
سهل آبادی با تاكید بر اینكه برای رونق صادرات باید به كیفیت و كمیت محصولات دقت كنیم، خاطرنشان كرد: در زمینه صادرات و واردات مشكلات زیادی در كشور ما وجود دارد اما ارتباط با كشورهای اطراف می تواند این مشكلات را برطرف كند.
او در آخر ابراز امیدواری كرد كه امسال بتوانیم به خوبی جنگ اقتصادی را پشت سر بگذاریم و مردم را از مشكلات موجود خارج نماییم.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سال ۱۳۹۸ از جانب مقام معظم رهبری، سال "رونق تولید" نامگذاری شده است.1398/01/07
20:00:20
5.0 / 5
5337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فوری خرید