وزیر جهاد كشاورزی:

بخش خصوصی برای کشت قراردادی به کمک دولت بیاید

بخش خصوصی برای کشت قراردادی به کمک دولت بیاید

به گزارش فوری خرید خراسان شمالی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در مسافرت هیات دولت به استان خراسان شمالی، 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی این استان در نظر گرفته شده است.


سیدجواد ساداتی نژاد در جریان سفر استانی هیات دولت به استان خراسان شمالی به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در شهرستان مانه و سملقان و در بازدید از مزارع گندم بذر و پنبه (کشت قراردادی) این شهرستان اظهار نمود: خراسان شمالی استانی ویژه و قطب دامپروری کشور شمرده می شود و در زمینه امنیت غذایی یکی از پشتوانه های کشور در تامین پروتئین است.
وی اضافه کرد: خراسان شمالی ظرفیت های بسیار خوبی در توسعه باغات دیم و ظرفیت های بی نظیری در زمینه منابع انسانی و منابع طبیعی دارد و تلاش ما این است که در این سفر حمایت خوبی از حوزه کشاورزی انجام دهیم.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در مسافرت هیات دولت، ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حوزه کشاورزی پیش بینی شده است که امیدوار هستم در جلسه شورای اداری امشب با دستور رییس جمهور مصوب شود. این اعتبار می تواند یک اتفاق خوب و تحول در زمینه کشاورزی برای کشاورزان و دامداران این استان باشد.
وی اشاره کرد: در این سفر در زمینه آبخیزداری و آبخوانداری، حفظ آب و خاک، آبیاری نوین برای پشتیبانی از کشاورزان، گسترش زیرساخت های مجتمع های دامپروری و مجتمع های گلخانه ای و توسعه ایلراه ها و آبرسانی به عشایر اعتبارات بسیار خوبی دیده شده است که امیدواریم مجموعه مصوباتی که در مسافرت داریم بتواند رهیافت خوبی به سمت خودکفایی در بحث کشاورزی باشد.
ساداتی نژاد با اعلان اینکه مزرعه ای که مورد بازدید قرار گرفت یک مزرعه الگویی در عرصه تولید بذر گندم است، اشاره کرد: این مزرعه رشد خوبی در تولید بذر گندم دارد و امیدواریم بزودی بتواند ۵۰ تا ۶۰ درصد تولید بذر استان را در ارقام سازگار با استان را توسعه دهد که سبب افزایش عملکرد تولید گندم در کشور خواهد شد.
مقام عالی وزارت با اشاره به اینکه تا امروز حدودا ۳.۵ میلیون تن خرید گندم از کشاورزان کشور داشته ایم، اظهار داشت: این روند ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم بیش از سال قبل در زمینه خرید گندم پیش رویم و وضعیت مطلوبی را داشته باشیم.
به گفته وی، با تمهیدی که امسال دولت در بحث قیمت خرید تضمینی گندم انجام داده است، در سال آینده اثرات این افزایش قیمت خرید را خواهیم دید.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی امسال کشت قراردادی گندم را در دست کار دارد و برای سال آینده کشاورزان بصورت قراردادی گندم را تولید خواهند کرد بطوریکه کشاورزان با دریافت بذر، سم و کود و بیمه شدن کشاورزی، کار کشت را انجام خواهند داد و در زمان برداشت محصول با او تسویه را انجام خواهیم داد.
وی از بخش خصوصی درخواست نمود در زمینه کشت قراردادی به کمک دولت بیاید.
ساداتی نژاد با بیان این ظرفیت خوبی برای بحث کشت قراردادی پنبه در استان خراسان شمالی وجود دارد، اظهار داشت: کشت قراردادی پنبه در استان را باید توسعه دهیم. در سایر محصولات کشاورزی هم بحث کشاورزی قراردادی را پیش خواهیم برد.
به گفته وی، هم اکنون کشت قراردادی برای سویا را آغاز نموده ایم و امسال در بحث مربوط به شالی و کشت برنج نیز این نوع کشت را انجام داده ایم، در سایر اقلام نیز به همین ترتیب پیش خواهیم رفت.
وی بر حمایت نمایندگان این شهرستان در مجلس برای مطالبات مردم در بخش کشاورزی اشاره نمود و اظهار داشت: امیدواریم با مصوبات پیش بینی شده در این سفر و با اهتمام مدیران، شرایط مطلوب تری برای استان رقم بخورد.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، آیت الله رییسی، رییس جمهور بامداد امروز در قالب سفرهای استانی وارد خراسان شمالی شد.
منبع:

1401/04/03
10:26:13
5.0 / 5
385
تگهای خبر: بیمه , خرید , خصوصی , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فوری خرید