جلسه فاطمی امین و تشکل ها در یک روز نیمه تعطیل

جلسه فاطمی امین و تشکل ها در یک روز نیمه تعطیل

به گزارش فوری خرید به دنبال برگزاری جلسه فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تشکل ها در یک روز نیمه تعطیل، وی بر تعامل مشورتی این وزارتخانه با تشکل ها بخصوص در صنایع فولاد، پتروشیمی و چند حوزه اصلی دیگر و همینطور بر مشورت گرفتن بیشتر دولت در راستای پاسخ به دغدغه تشکل ها تاکید کرده و وعده داده که از ماه آینده (مرداد)، تعامل ها به طور مستمر و کارآمد برقرار شود.


طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به ایسنا، سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر این انجمن در تشریح جزئیات جلسه وزارت صمت و تشکل ها که روز پنجشنبه هفته گذشته (۲ تیرماه) در وزارت صمت برگزار شد، اظهار نمود: در این نشست، مسائل زنجیره فولاد مورد بررسی قرار گرفت و ضمن آن وزیر صمت بر رویکرد تشکل گرایی این وزارت خانه در دولت تاکید نمود. همینطور فاطمی امین کوشش برای ایجاد ساختارهای مناسب در وزارت صمت را همچون علل عدم ارتباط ملموس با انجمن ها طی ماه های گذشته دانست و در پاسخ به دغدغه تشکل ها برای مشورت گرفتن بیشتر دولت، وعده داد که از ماه آینده تعامل مشورتی وزارت صمت با تشکل ها بخصوص در صنایع فولاد، پتروشیمی و چند حوزه اصلی دیگر به صورت مستمر و کارآمد برقرار شود.
وی تصریح کرد: در این نشست فرصتی فراهم گردید که مسائل تولیدکنندگان زنجیره فولاد در همه حلقه ها (هرچند اجمالی) مطرح شود و وزیر صمت هم ضمن تاکید به معاونان خود برای حضور ثابت تشکل ها همچون انجمن فولاد در جلسات کارگروه مدیریت بازار، مقرر کرد که جلسات اختصاصی جهت بررسی مسائل هر یک از رسته ها بخصوص رسته هایی که مسائل عدیده تری دارند، برگزار گردد.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در تشریح سایر موارد مطرح شده در جلسه با وزیر صمت اظهار داشت: حل و فصل پرونده های تعزیراتی واحدهای تولیدی در ارتباط با سال های ۱۳97 و ۱۳98 که از پیش هم وعده آن داده شده بود و همینطور برقراری نسبت های قیمتی عادلانه در زنجیره فولاد از سنگ آهن تا محصولات نهایی از دیگر مطالبات مطرح شده انجمن فولاد در این نشست بود. با عنایت به اجبار به فروش محصول برخی کارخانه های فولادی زیر قیمت تمام شده، مقرر شد این مورد در اولویت دستور کار معاونان وزارت صمت قرار گیرد.
به قول خلیفه سلطانی، همینطور وزیر صمت از تشکل ها خواست نسبت به احصای مقررات و دستورالعمل های ناکارآمد و بعضاً متناقض اقدام و نتیجه را به وزارت صمت منعکس کنند تا نسبت به اصلاح یا لغو آنها اقدام گردد.
منبع:

1401/04/05
12:09:56
5.0 / 5
344
تگهای خبر: بازار , صنایع , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فوری خرید