وزیر اقتصاد خبر داد؛

پرداخت ۳۰۰۰ میلیارد وام به بازنشستگان کشوری

پرداخت ۳۰۰۰ میلیارد وام به بازنشستگان کشوری

فوری خرید: وزیر امور اقتصادی و دارایی از توافق این وزارتخانه با بانک صادرات برای پرداخت 3 هزار میلیارد تومان مجموع وام قرض الحسنه و وام مرابحه به بازنشستگان صندوق کشوری آگاهی داد.به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید احسان خاندوزی که در حاشیه جلسه هم اندیشی مدیران ستاد و صف بانک صادرات در جمع خبرنگاران سخن می گفت، طی سخنانی تاکید کرد: یکی از سیاست های جدی دولت در زمینه بانکی این است که بتوان دسترسی مردم عادی به تسهیلات خرد را بوسیله اعتبارسنجی و بدون نیاز به معرفی ضامن و گذاشتن وثیقه، در شبکه بانکی افزایش داد.
وی گفت: اقدامات خوبی از جانب شبکه بانکی کشور در این ارتباط شروع شده که البته به هیچ وجه مطلوب و ایده آل نیست و همچنان اقدامات نظارتی در حوزه پیشبرد بهتر و دسترسی سریع تر و ایجاد رضایتمندی گسترده تر مردم ادامه دارد.
خاندوزی در پاسخ به سؤالی درباب تخلف های مدیران برخی شعب از دستورات صادره در خصوص تسهیل دسترسی مردم به وام های خرد بدون طلب ضامن، گفت: خود دوستان شبکه بانکی، یعنی اعضای هیئت مدیره بانکها ابلاغیه ای را در این ارتباط صادر کردند و برخوردهایی انجام شده است و همچنان هم اگر تخلفی دراین زمینه وجود داشته باشد، از جانب خود مدیران عامل بانکها این جدیت وجود دارد که بدون چشم پوشی و چشم پوشی به کارهای نظارتی خود ادامه دهند.
وزیر اقتصاد افزود: در جلسه امروز با اعضای هیئت مدیره، هیئت عامل و مدیران استانی بانک صادرات، نکاتی در ارتباط با برنامه ۱۴۰۱ این بانک در امتداد اولویت های دولت مطرح و در مورد جهت گیری هایی که لازم است در اصلاح تدابیر اقتصادی، فاکتورهای عملکردی بانک و برنامه های مدیریتی پیگیری شود، گفتگوی خوب و سازنده ای صورت گرفت.
خاندوزی اعلام نمود: هیئت مدیره بانک صادرات موافقت کردند باتوجه به نیاز بازنشستگان کشور و خصوصاً بازنشستگان صندوق کشوری که خدمت گیرندگان بزرگ بانک صادرات هم محسوب می شوند، مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض الحسنه به آنها بدون دریافت هیچ نوع ضامنی اختصاص دهد.
وی اضافه کرد: همین طور مبلغ ۲ هزار ۳۰۰ میلیارد تومن وام "مرابحه" ۶ درصد نیز برای بازنشستگان صندوق کشوری از جانب این بانک تخصیص پیدا خواهدنمود که آن هم بدون دریافت هیچ ضامنی خواهد بود و جزییات و ترتیبات آنرا خود مدیران بانک اطلاع رسانی خواهند کرد.


منبع:

1401/04/07
09:23:29
5.0 / 5
351
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فوری خرید