دلار در اوج طلا در قعر

دلار در اوج طلا در قعر

فوری خرید: قیمت طلا امروز پنج شنبه کاهش پیدا کرد و بدترین شرایط سه ماهه خود در پنج ماه اخیر را تجربه نمود برای اینکه تقویت دلار و نطق تندروانه بانکهای مرکزی جذابیت دارایی های بدون بازده را از بین برد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۱۵ و ۱۰ دقیقه عصر به وقت شرقی با ۷.۴۰ درصد کاهش به ۱۸۱۰ دلار و ۵۰ سنت رسید و طلای آمریکا با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۱۸۱۱ دلار و ۵۰ سنت رسید.
روسای ارشد بانکهای مرکزی جهان هنگام گردهمایی در کنفرانس سالانه بانک مرکزی اروپا در پرتغال گفتند که کاهش تورم بالا در سرتاسر جهان ناراحت کننده خواهد بود و حتی می تواند رشد را کم کند اما باید به سرعت صورت گیرد تا از رشد سریع قیمت ها جلوگیری شود.
ریکاردو اوانجلیستا، تحلیلگر ارشد ActivTrades اظهار داشت: به صورت معمول، طلا در زمان تورم بالا به خوبی عمل می کند اما سرمایه گذاران نگران این هستند که سرمایه خویش را در جایی متوقف کنند که هیچ بازدهی نداشته باشد. با کاهش جذابیت طلا، شاخص دلار نزدیک به اوج دو دهه اخیر خود در نوسان بود و می تواند بهترین سه ماهه خویش را در بیشتر از پنج سال قبل ثبت کند و طلای قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران تر کند.
داده های تورم منطقه یورو مقرر است روز جمعه منتشر شود، و جالب است که ببینیم اگر نرخ تورم بالاتر از حد انتظار باشد، بانک مرکزی اروپا در موضع خود تجدید نظر خواهد نمود یا خیر.
طبق گزارش رویترز، قیمت طلا که مقرر است برای سومین ماه متوالی کاهش پیدا کند، در این سه ماهه حدود ۶ درصد کاسته شده است که بدترین قیمت از سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ است.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۹ درصد کاهش به ۹۰۹ دلار در هر اونس رسید، در حالیکه پالادیوم ۰.۷ درصد افزوده شد و به ۱۹۷۶ دلار و ۵۶ سنت رسید و نقره با تغییر اندکی در ۲۰.۶۲ دلار بود.
منبع:

1401/04/09
21:34:02
5.0 / 5
233
تگهای خبر: بازار , تجربه , خرید , كنفرانس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید