رییس سازمان صمت خوزستان:

قطعی برق موجب تنش قیمتی برخی کالاها شد

قطعی برق موجب تنش قیمتی برخی کالاها شد

به گزارش فوری خرید خوزستان رئیس سازمان صمت خوزستان اظهار داشت: هم اکنون توانستیم در حوضه سیمان یک خود کنترلی انجام دهیم و همین طور تولید میلگرد را سرپا نگه داریم.امیر حسین نظری در جلسه ستاد تنظیم بازار خوزستان که امروز، ۱۸ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: به سبب شرایط برق در زمینه کالاهای بازار به ویژه در حوزه سیمان، میلگرد و آهن وارد یک تنش قیمتی شدیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به شرایطی که در بخش برق وجود دارد، جلساتی در حوزه این که راهکاری ارائه دهیم تا برق صنایع قطع نشود، برگزار شد، برای اینکه زمانی که برق صنایع قطع می شود ما با افزایش افسارگسیخته قیمت ها مواجه خواهیم شد.

رییس سازمان صمت خوزستان اضافه کرد: سیمان که با اهمیت ترین کالای ساختمانی شمرده می شود، باتوجه به شرایط برقی به عنوان یک حلقه مهم در کالاها، تحت تاثیر قرار می گیرد و گرفتار افزایش قیمت می شود.

نظری اشاره کرد: در وهله اول برق واحدهای تولیدی سیمان را بطور کامل قطع کردند و با برگزاری چندین نشست، برق واحد تولید سیمان بهبهان بطور کامل وارد مدار شد و برق فاز اول سیمان خوزستان نیز وارد مدار شد و فاز دوم نیز در روز گذشته وارد مدار شده است.

وی درباب قیمت سیمان در بازار استان اضافه کرد: هر کیسه سیمان در یک مقطعی تا ۸۰ هزار تومان هم افزایش پیدا کرد اما خوشبختانه با قرار گرفتن این واحدها در مدار تولید، بتازگی کاهش قیمت داشتیم و هم اکنون نیز قیمت سیمان به حدود ۵۰ هزار تومان رسیده است و ما هم اکنون در زمینه سیمان توانستیم یک خود کنترلی انجام دهیم.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رئیس سازمان صمت خوزستان اظهار داشت: در بخش تولیدات آهن و میلگرد که برق زیادی لازم دارند تا حالا ما افزایش قیمت چندانی نداشتیم. دو واحد تولیدکننده میلگرد و گروه ملی فولاد درحال تولید هستند و در حوزه این محصولات مشکل خاصی وجود ندارد و توانستیم تولید را سرپا نگه داریم.

وی اضافه کرد: در زمینه کالاهای دیگر از نظر فراوانی مشکلی نداریم اما با افزایش قیمت ها مواجه هستیم. در زمینه پوشاک، مواد شوینده و روغن موتور که مصرف بالایی هم دارند ما شاهد افزایش قیمت هستیم و این که ما تولیدکننده این کالاها هم نیستیم.

رییس سازمان صمت خوزستان با اشاره به لوازم خانگی اظهار داشت: در حوزه گاز کولر از ۲ میلیون تومان تا ۶ میلیون تومان افزایش قیمت شدید داشتیم؛ به سبب این که این گاز، وارداتی است.

نظری عنوان کرد: در حوزه دیگر لوازم خانگی، مثل یخچال مشکلی نداریم و مشکلات ما در زمینه کولر است و دراین زمینه نامه ای نوشتیم تا واردات کولر، ثبت و سفارش شود و تنشی که در بازار وجود دارد، رفع گردد.

منبع:

1401/04/19
14:17:22
5.0 / 5
258
تگهای خبر: بازار , صنایع , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فوری خرید