رئیس سازمان امور مالیاتی كشور:

هدف اصلی در نظام مالیاتی رعایت عدالت و انصاف است

هدف اصلی در نظام مالیاتی رعایت عدالت و انصاف است

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: هدف اصلی در نظام مالیاتی رعایت عدالت و انصاف است و سازمان بنا ندارد به هر ترتیبی مالیات وصول و پول ناحق وارد خزانه دولت کند.به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت اقتصاد، نخستین هم اندیشی اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران با سخنرانی داوود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مهدی صادقی، رئیس شورایعالی جامعه مشاوران رسمی و مجتبی فراهانی، رئیس مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و با حضور اعضای جامعه مشاوران برگزار گردید.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ابتدای این نشست ضمن اشاره به اینکه، اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی از مفاخر نظام مالیاتی کشور به شمار می روند، عنوان کرد: باید قدر این سرمایه را دانست و حداکثر استفاده از ظرفیت این جمع خبرگان و نخبگان بشود.
منظور اضافه کرد: امیدواریم در دوره جدید فعالیت سازمان امور مالیاتی ارتباط نزدیکتری با جامعه مشاوران برقرار شود و بعنوان بازوی مؤثر سازمان از این ظرفیت برای تحقق تکالیف قانونی بهره مند شویم.
وی تصریح کرد: در دور جدید فعالیت سازمان امور مالیاتی بناست جمع نخبگان جامعه مشاوران در فعالیت ها مشارکت داده شود و امیدوارم جامعه مشاوران بتواند با یک برنامه مدون و تحولی، جایگاه جامعه مشاوران را ارتقا دهد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه مردم بعضاً از ابتدایی ترین حقوق خود در نظام مالیاتی آگاه نیستند، عنوان کرد: جامعه مشاوران رسمی مالیاتی باید برای این مورد تدبیری اندیشه کند و زمینه های گسترش آموزش به مؤدیان را فراهم آورد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدمه شناسی علل اطاله دادرسی مالیاتی اظهار داشت: هدف اصلی در نظام مالیاتی رعایت عدالت و انصاف است و سازمان بنا ندارد به هر ترتیبی مالیات وصول و پول ناحق وارد خزانه دولت کند.
وی ضمن اشاره به این که از طرفی هم از احقاق حقوق دولت نمی گذریم، عنوان کرد: اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی بعنوان وکلای تخصصی مالیاتی وظیفه اجرای این نقش را بر عهده دارند.
کاهش مفسده از ثمرات همکاری با جامعه مشاوران رسمی مالیاتی است
در ادامه این هم اندیشی مجتبی فراهانی رئیس مرکز عالی دادخواهی مالیاتی اظهار داشت: گسترش ارتباط جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران با مرکز عالی دادخواهی مالیاتی می تواند در تحقق عدالت مالیاتی بسیار مؤثر باشد.
رئیس مرکز عالی دادخواهی مالیاتی ضمن اشاره به اینکه، جامعه مشاوران مالیاتی سرمایه فکری نظام مالیاتی کشور به شمار می روند، عنوان کرد: باور داریم که باید از ظرفیت جامعه مشاوران رسمی استفاده گردد.
فراهانی تسریع در رسیدگی به پرونده ها و کاهش مفسده را از ثمرات همکاری با جامعه مشاوران رسمی مالیاتی عنوان نمود و تاکید کرد: در سیاست های جدید این مرکز مشاورین و مستشاران بر مبنای ساز و کاری که اعلام می شود، حتما با هماهنگی جامعه مشاوران انتخاب می شوند.
وی اضافه کرد: ارسال گزارش تخلفات واصله از استان ها به جامعه مشاوران جهت بررسی و کمک به شناسایی مشاورنماها از دیگر زمینه های همکاری مرکز عالی دادخواهی با جامعه مشاوران است که می تواند این مرکز را در انتخاب مستشاران کمک نماید.
وی اطلاع رسانی و آموزش به مؤدیان را از برنامه های لازم جامعه مشاوران عنوان نمود و عنوان کرد: همکاری مداوم و برگزاری جلسات ماهانه بین جامعه مشاوران رسمی مالیاتی و مرکز عالی دادخواهی مالیاتی می تواند تحقق عدالت مالیاتی برای مؤدیان و سازمان مالیاتی را تسریع کند.
مهدی صادقی رئیس شورایعالی مشاوران رسمی مالیاتی هم در این هم اندیشی با اشاره به اینکه ظرفیت کارشناسی اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران می تواند مسیری دو طرفه بین سازمان امور مالیاتی و مؤدیان برای صدمه شناسی و انعکاس مشکلات موجود در فرایند مالیات استانی باشد، اظهار داشت: با تحقق این کار عدالت مالیاتی در پرداخت مالیات برای مؤدیان و در وصول عادلانه برای سازمان امور مالیاتی انجام می شود.
رئیس شورایعالی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران در ادامه عنوان کرد: نظام مالیاتی به جای صرف هزینه های میلیاردی برای رصد مشکلات و گلوگاه های مالیات ستانی می تواند از پتانسیل جامعه مشاوران استفاده نموده و به سراغ بهبود فرآیند هوشمند سازی مالیاتی برود.
وی ضمن اشاره به نقش مالیات در بهبود کیفیت خدمات رسانی در مسائل درمانی آموزشی و خدماتی کشور تاکید کرد: جامعه مشاوران آمادگی دارد تا مبحث کارشناسی سازمان امور مالیاتی در پرونده های مورد رسیدگی را بر عهده بگیرد.
صادقی محافظت از برند جامعه مشاوران رسمی مالیاتی را وظیفه اعضا دانست و اظهار داشت: این تشکل یک جریان علمی و کارشناسی است و ارتقا جایگاه مشاوران مالیاتی در کشور از برنامه های مورد پیگیری در دوره جدید می باشد.
وی ایجاد بیمه مسئولیت مشاورین، احیای رشته حقوق مالیاتی، تقویت کمیته های فنی جامعه مشاوران برای پاسخگویی به سوالات اعضا و راه اندازی نشریه تخصصی مالیات را از برنامه های پیش رو عنوان نمود.منبع:

1401/04/22
08:49:48
5.0 / 5
224
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بیمه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فوری خرید